Jutro Śmigus-dyngus

Przypominamy, że jutro (poniedziałek, 1 kwietnia) przypada śmigus-dyngus, słowiański zwyczaj wzajemnego oblewania się wodą. Śmigus-dyngus, czyli tzw. Lany Poniedziałek to określenie drugiego dnia Świąt Wielkanocnych. Ten zwyczaj kultywowany w całej Polsce jest jedynym dniem w roku, kiedy nikt nie powinien nam zabronić oblać wodą kogoś z rodziny, przyjaciół bądź znajomych.

Pokaż więcej

Twierdza Stachelberg i wieża widokowa Elżbieta

Przypominamy kolejne ciekawe miejsce w naszym regionie. Tym razem Twierdzę obronną Stachelberg w Czechach, około 24 km od Kamiennej Góry, ze znajdującą się obok wieżą widokową Elżbieta. Twierdzę w okresie zimowym prezentowaliśmy na portalu Relacje Regionalne tutaj, natomiast wieżę Elżbieta tutaj. Twierdza została zbudowana w latach 1937-38 jako część systemu obronnego kraju przed zagrożeniem płynącym z nazistowskich Niemiec. Poszczególne obiekty twierdzy są połączone przez skomplikowany system podziemnych korytarzy i sal, których łączna długość wynosi 3,5 km. W jednym z dokończonych bunkrów (T-S73) mieści się Muzeum Czechosłowackiej linii obronnej. Budowa T-S73 przebiegała w dniach…

Pokaż więcej

Wielkanoc

Dziś Niedziela Wielkanocna, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa, jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. W polskim zwyczaju, po porannej rezurekcji rodziny zasiadają do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się dzieleniem święconką z koszyczka (pokarmami święconymi w Wielką Sobotę).

Pokaż więcej

Grób Pański w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze

Zobacz Grób Pański w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze. Przypominamy, że zwyczaj wystawiania Grobów Pańskich pochodzi z Palestyny. Zgodnie z polską tradycją buduje się je na Wielki Piątek. W centrum umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.

Pokaż więcej

Grób Pański w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze

Zobacz Grób Pański w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. Przypominamy, że zwyczaj wystawiania Grobów Pańskich pochodzi z Palestyny. Zgodnie z polską tradycją buduje się je na Wielki Piątek. W centrum umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.

Pokaż więcej

Grób Pański w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie

Zobacz Grób Pański w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Przypominamy, że zwyczaj wystawiania Grobów Pańskich pochodzi z Palestyny. Zgodnie z polską tradycją buduje się je na Wielki Piątek. W centrum umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.

Pokaż więcej

Grób Pański w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lubawce

Zobacz Grób Pański w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lubawce. W grobie wyeksponowana została naturalnej wielkości replika Całunu Turyńskiego, czyli jednej z najcenniejszych relikwii chrześcijańskiego świata. Przypominamy, że zwyczaj wystawiania Grobów Pańskich pochodzi z Palestyny. Zgodnie z polską tradycją buduje się je na Wielki Piątek. W centrum umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.

Pokaż więcej

Liturgia Męki Pańskiej w krzeszowskiej bazylice

Dziś w Wielki Piątek, o godz. 17 rozpoczęto w krzeszowskiej bazylice Liturgię Męki Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie w procesji do Grobu Pańskiego. Na Grobie zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem, który symbolizuje całun, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa. Honorową wartę przy Grobie Pańskim pełnić będą strażacy i młodzież w strojach galowych.

Pokaż więcej

Liturgia Męki Pańskiej

Dziś Wielki Piątek, podczas którego w Kościele katolickim celebrowana jest Liturgia Męki Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament przenoszony jest w procesji do Grobu Pańskiego. Na Grobie wystawia się Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem, który symbolizuje całun, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana w krzeszowskiej bazylice o godz. 17.00. Po Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i rozpocznie się całonocna adoracja. Wartę przy Bożym Grobie będą pełnić strażacy i młodzież w strojach galowych. Zobacz, jak było w ubiegłym roku tutaj.

Pokaż więcej

Nietrzeźwy stracił samochód. Wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie

Kamiennogórscy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 32-latka, który wjechał na czerwonym świetlne na skrzyżowanie, omal nie doprowadzając do wypadku. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Jego pojazd zgodnie z nowymi przepisami może ulec przepadkowi, więc został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a on sam odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Kamienna Góra. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Dziś Wielki Piątek

Dziś Wielki Piątek, dzień upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Tego dnia odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej, a w czasie Liturgii Męki Pańskiej czytana jest cała Męka Jezusa Chrystusa. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament przenoszony jest do symbolicznego Grobu Pańskiego. Natomiast jutro w Wielką Sobotę, 30 marca 2024 roku, tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny. Godziny święceń w parafiach na terenie powiatu kamiennogórskiego dostępne na portalu Relacje Regionalne tutaj: Święcenie pokarmów w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lubawce Święcenie pokarmów w parafii Niepokalanego Serca NMP w Marciszowie Święcenie pokarmów w parafii pw. Najświętszego…

Pokaż więcej

Trwa przebudowa ul. Juliusza Słowackiego w Kamiennej Górze

Trwają prace przebudowy ul. Juliusza Słowackiego w Kamiennej Górze. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. Jest to pierwszy etap prac związanych z przebudową tej drogi na odcinku od skrzyżowania z drogą wewnętrzną przy ul. Nowej do ul. Azaliowej. Postęp prac tej inwestycji prezentujemy tutaj.Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

Trwa remont mostu w Kamiennej Górze

Trwają prace remontowe pieszego mostu między centrum handlowym Kaufland przy ul. Papieża Jana Pawła II a ul. Władysława Broniewskiego w Kamiennej Górze. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. Ekipa remontująca wykonuje piaskowanie żelbetowej konstrukcji. Likwiduje w ten sposób wieloletnie zabrudzenia i szpetne graffiti. Ponadto na przeprawie zostanie wymieniona nawierzchnia, łożyska oraz zabezpieczymy jeden z przyczółków. Postęp prac tej inwestycji prezentujemy tutaj.Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

PSG vs Barcelona – czy Lewy i spółka jest w stanie pokonać Paryżan?

Fani Roberta Lewandowskiego mogą zacierać ręce. Polski piłkarz, grający w barwach FC Barcelony, w ćwierćfinałowym dwumeczu Ligi Mistrzów zapewne pokaże, że stać go na naprawdę wiele. Jego klub zetrze się z PSG. Co ciekawe, jeszcze przed kilkoma miesiącami wydawało się, że zarówno FC Barcelona, jak i Paris Saint-Germain (a także Manchester City) zostaną wykluczone z Ligi Mistrzów. Powodem miały był kłopoty finansowe Dumy Katalonii. Ostatecznie, na szczęście, nie doszło do tego i zarówno klub Roberta Lewandowskiego, jak też jego francuskich rywali zobaczymy w kwietniowym ćwierćfinale. Żadna z tych drużyn nie…

Pokaż więcej

Trwa remont ratusza w Lubawce

Trwają prace remontowe lubawskiego ratusza. Po instalacji rusztowania przystąpiono do skuwania tynków. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. Przypominamy, że na zadanie inwestycyjne pn. Remont elewacji i przebudowa części pomieszczeń zabytkowego budynku Ratusza w Lubawce z funkcją dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych, Gmina Lubawka otrzymała dofinansowanie, o czym informowaliśmy m.in. tutaj. Planowany termin zakończenia prac upływa w kwietniu 2025 roku. Wśród wykonanych prac znajdzie się m.in. skucie tynków, wykonanie nowych odwodnień, renowacja i odtworzenie detali sztukatorskich, renowacja krat i tarczy zegara. W pomieszczeniach zostanie wykonany m.in. demontaż części posadzek, części drzwi…

Pokaż więcej

Prezentacja mieszkań TBS-u

W budowanym bloku TBS-u przy ul. Stanisława Staszica w Kamiennej Górze odbył się dziś (piątek, 29 marca) briefing prasowy z prezentacją mieszkań z udziałem burmistrza Janusza Chodasewicza i prezesa Władysława Niemasa. Posłuchaj zapisu audio z briefingu prasowego: Briefing prasowy Przypominamy, że wybudowana nieruchomość będzie mieć 18 mieszkań wraz z garażami i windą. Jest to wspólny projekt realizowany przez TBS i miasto Kamienna Góra. Postęp prac budowy tego obiektu prezentujemy tutaj. Pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić do nowych mieszkań już na najbliższe Święta Bożego Narodzenia. Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

St. bryg. Agnieszka Mendelska powołana na Komendanta w KP PSP Kamienna Góra

St. bryg. Agnieszka Mendelska powołana na Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze. W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Dolnośląski Komendant Wojewódzki, st. bryg. Marek Hajduk, powołał dziś (czwartek, 28 marca) na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze st. bryg. Agnieszkę Mendelską. Gratulujemy.

Pokaż więcej

LXVIII Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego

W czwartek, 4 kwietnia 2024 roku o godz. 12 w sali konferencyjnej Starostwa w Kamiennej Górze odbędzie się LXVIII Sesja Rady Powiatu Kamiennogórskiego. Porządek obrad: 1. Otwarcie Sesji. 2. Przyjęcie protokołów poprzednich posiedzeń z dnia 27 lutego 2024 r., 7 marca 2024 r. oraz z 26 marca 2024 r. 3. Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad. 4. Informacja Prezydium Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym. 5. Sprawozdanie Zarządu z działalności w okresie międzysesyjnym. 6. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Kamiennogórskiego w sprawie niewyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Rady Powiatu Kamiennogórskiego. 7.…

Pokaż więcej

Bezpieczny przejazd

Na przejeździe kolejowym w Marciszowie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Wałbrzycha, a także koordynator akcji „Bezpieczny Przejazd” z Zakładów Linii Kolejowych z Wałbrzycha zorganizowali dziś (czwartek, 28 marca) wspólne działania profilaktyczne. Przejazd kolejowy jest miejsce szczególnie niebezpiecznym. W zderzeniu z pociągiem pojazd nie ma żadnych szans. Dlatego bardzo ważne jest, aby nieustannie uświadamiać kierujących o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w tym rejonie. Mundurowi rozdawali kontrolowanym materiały profilaktyczne m.in. ulotki dotyczące „Bezpiecznego przejazdu”, kolorowanki czy gry edukacyjne, które są pomocne przy…

Pokaż więcej

Sprawca włamania zatrzymany na strychu. Próbował schować się za walizką

W nocy z piątku na sobotę policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji otrzymali informację od czujnego mieszkańca, że ktoś prawdopodobnie włamuje się do pomieszczeń na strychu w jednej z kamienic na terenie Kamiennej Góry. Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce i rzeczywiście ujawnili wyłamaną kłódkę oraz przygotowane do wyniesienia fanty m.in. sprzęt wędkarski. Mundurowi rozpoczęli sprawdzanie strychu i po chwili zauważyli 47-latka, który próbował schować się przed nimi za walizką. Mężczyzna chyba liczył na to, że przechytrzy mundurowych i stanie się dla nich „niewidzialny”. Kamiennogórzanin został szybko wypatrzony i zatrzymany, a…

Pokaż więcej

Kończy się zimowanie nietoperzy

Z nadejściem wiosny kończy się czas zimowania nietoperzy, które zaczynają swoją aktywność. Przypominamy, że aby przetrwać do wiosny, mimo braku pokarmu, nietoperze zapadają w stan hibernacji. Dzięki obniżeniu temperatury ciała o ponad 30 °C i znacznemu spowolnieniu czynności życiowych przeżywają, korzystając jedynie z podskórnych zapasów tłuszczu. Przyszedł czas na opuszczanie swoich zimowych schronień. Czy powinniśmy się bać tych jedynych zdolnych do aktywnego lotu ssaków? Jeżeli nietoperz wleci do mieszkania, nie należy panikować. Pamiętaj, że nietoperz nie atakuje ludzi. Może cię ugryźć tylko w przypadku schwytania gołymi rękami, czego nie należy robić.…

Pokaż więcej

Trwa odtwarzanie połączenia kolejowego

Prace związane z pierwszym etapem rewitalizacji linii kolejowej Kowary – Kamienna Góra dotarły do Kamiennej Góry. Z drzew i krzewów oczyszczono tory na trasie Kowary – Szarocin – Kamienna Góra, co prezentowalismy tutaj: https://czadrow24.pl/trwa-odtwarzanie-polaczenia-kolejowego-jelenia-gora-kamienna-gora – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei stopniowo przejmuje od PKP PLK linie kolejowe o lokalnym znaczeniu. W zarządzie tego samorządowego podmiotu znalazły się linie 345, 308 i 340, łączące Jelenią Górę, Mysłakowcie, Karpacz, Kowary, Ogorzelec i Kamienną Górę – mówi Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry. – W rozmowach z Cezarym Przybylskim, marszałkiem Województwa Dolnośląskiego przekonywałem jak ważne dla Kamiennej Góry, jest przywrócenie połączenia kolejowego z Kowarami i dalej z…

Pokaż więcej

Wielkanoc w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Kamiennej Górze

W Powiatowym Ośrodku Wsparcia – Środowiskowym Domu Samopomocy w Kamiennej Górze odbyło się dziś (czwartek, 28 marca) uroczyste śniadanie wielkanocne. Do wspólnego stołu zasiedli uczestnicy ośrodka, kadra oraz zaproszeni goście specjalni: starosta Jarosław Gęborys i wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska. Uczestnicy ośrodka wraz z pracownikami przygotowali potrawy i nakryli stoły. Na stołach nie zabrakło tradycyjnego żuru, jaj, wędlin, sałatek oraz ciast, a spędzony przy nich czas upłynął w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

Pokaż więcej

Poranna toaleta w kamiennogórskim gnieździe

Para kamiennogórskich bocianów wita kolejny, drugi dzień w gnieździe. Z niecierpliwością czekamy na możliwość ponownego podziwiania ich potomstwa, które niebawem ukaże się światu. Zobacz potomstwo w 2023 roku tutaj.Zobacz potomstwo w 2022 roku tutaj.Zobacz potomstwo w 2021 roku tutaj, a tutaj ich naukę latania. Bocianie gniazdo przy drodze krajowej nr 5 w Kamiennej Górze na trwale wpisało się w krajobraz miasta.

Pokaż więcej

Dziś Wielki Czwartek, początek Triduum Paschalnego

Dziś w Wielki Czwartek Kościół katolicki rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w którego czasie będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wieczorem odprawiana jest uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne. Sprawowana jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanowił w obecności swoich apostołów sakrament Eucharystii oraz sakrament kapłaństwa. Natomiast w Wielką Sobotę, 30 marca 2024 roku, tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny. Godziny święceń w parafiach na terenie powiatu kamiennogórskiego dostępne na portalu Relacje Regionalne tutaj: Święcenie pokarmów w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lubawce Święcenie…

Pokaż więcej

Podsumowanie i uroczyste zakończenie VIII kadencji Rady Gminy Kamienna Góra

W trakcie dzisiejszej (środa, 27 marca) sesji Rady Gminy Kamienna Góra miało miejsce podsumowanie i uroczyste zakończenie VIII kadencji. Sesja rozpoczęła się w typowym, roboczym charakterze, a zakończyła uroczyście. Po przeglądzie osiągnięć mijającej kadencji samorządu gminy Kamienna Góra (lat 2018-2024) przez wójta Patryka Strausa, która była najdłuższą kadencją w historii polskiego samorządu, radni otrzymali symboliczne pamiątki w postaci grawertonu i wspólnej fotografii. Ten gest stanowił wyraz uznania za wytrwałą pracę radnych, ich zaangażowanie oraz wkład w rozwój lokalnej społeczności. Pamiątka przypomina o owocnej współpracy, która przyczyniła się do licznych sukcesów Gminy. Poniżej przedstawiamy skład…

Pokaż więcej

Co zrobić jeśli dłużnik spłaci tylko część długu?

Gdy dłużnik decyduje się spłacić jedynie część swojego zadłużenia, sytuacja ta może być bardzo stresująca dla oczekującego na uregulowanie całości należności. W takich przypadkach istotne staje się podjęcie odpowiednich kroków, aby ustalić przyczyny takiego postępowania dłużnika oraz odzyskać należne pieniądze. Działania podejmowane w takiej sytuacji powinny być starannie przemyślane i zgodne z obowiązującym prawem, aby osiągnąć zadowalające rozwiązanie dla obu stron. W jaki sposób odzyskać cały dług? Jeżeli dłużnik nie wypełnił w całości swojego zobowiązania, unikając kontaktu lub ignorując resztę zadłużenia, pierwszym krokiem powinny być polubowne metody windykacji. Istnieje kilka…

Pokaż więcej

Faktoring – co to jest i na czym polega?

Faktoring staje się coraz bardziej popularnym narzędziem wspierającym płynność finansową przedsiębiorstw. Z faktoringu mogą korzystać wszystkie firmy, bez względu na wielkość obrotów i pomimo iż na pierwszy rzut oka usługa ta wydaje się być dość skomplikowana, w rzeczywistości, jest jedną z najprostszych rozwiązań finansowych na rynku. O tym, czym dokładnie jest faktoring i na czym polega dowiesz się z poniższego artykułu. Faktoring – co to jest? Faktoring to usługa finansowa, która polega na przedsiębiorca (faktorant) sprzedaje bankowi lub innej firmie świadczącej usługę faktoringu (faktorowi) nieprzeterminowanych wierzytelności (na podstawie faktur za…

Pokaż więcej

Poszukiwani świadkowie zdarzenia

W związku ze zdarzeniem 26 marca 2024 roku około godz. 20 w markecie Dino w Lubawce, gdzie 45-letni mieszkaniec gm. Lubawka, znajdując się w stanie upojenia alkoholowego, oblał się łatwopalną substancją, grożąc podpaleniem siebie i całego obiektu, prosimy o pilne zgłaszanie się do KPP w Kamiennej Górze lub KP w Lubawce osób, które wczoraj około godz. 20 przybywały na terenie sklepu, z uwagi na konieczność wykonania czynności procesowych z ich udziałem. KPP w Kamiennej Górze, tel. 47 87 36 200 KP w Lubawce, tel. 47 87 36 400

Pokaż więcej

Wielkanocne upominki i życzenia świąteczne dla kamiennogórskich Sybiraków

Wielkanocne upominki i życzenia świąteczne dla kamiennogórskich Sybiraków od burmistrza Janusza Chodasewicza. Zenon Wilkaniec prezes Koła Związku Sybiraków w Kamiennej Górze zamieszkał w naszym mieście w 1957 roku. – Przyjechałem do Kamiennej Góry z Kraju Krasnojarskiego na Syberii. Rosjanie wywieźli nas z mamą Stefanią z Litwy w 1948 r. – wspomina pan Zenon. Podobnych losów doświadczyło wielu kamiennogórzan. Wracali z powojennej tułaczki do naszego miasta, poszukując pracy i dachu nad głową. Pan Zenon i jego mama wybrali Kamienną Górę, ponieważ wcześniej osiedlili się tu inni członkowie ich rodziny. Pani Stefania przez wiele lat…

Pokaż więcej

Odbudowa zabytków w powiecie kamiennogórskim

Starostwo w Kamiennej Górze informuje, że w ramach dwóch edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków pozyskane zostało dofinansowanie na ochronę i opiekę nad zabytkami z terenu powiatu kamiennogórskiego. Łączna kwota przyznanego wsparcia to prawie 2,5 mln złotych, która przeznaczona zostanie na: – renowację wnętrza kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Opawie – wartość inwestycji 200 tys. zł;– instalację SAP w Pawilonie 1A Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze – wartość inwestycji 500 tys. zł;– konserwację manierystycznej ambony w kościele filialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w…

Pokaż więcej

Projekt „Umiem Pływać” w Gminie Marciszów

Od początku marca, po raz kolejny, Gmina Marciszów realizuje projekt „Umiem Pływać”. Założeniem programu jest udział dzieci z klas I-III szkół podstawowych w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Całość projektu to 20 godzin lekcyjnych na basenie pod okiem instruktora. Projekt realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu, współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Jednostek Samorządu Terytorialnego. Realizator projektu przy wparciu JST pokrywa wydatki dotyczące projektu tj.: wejście na basen, wynagrodzenie instruktora, ubezpieczenie oraz koszty transportu dzieci.

Pokaż więcej

Włamał się do szaletu miejskiego

W ubiegłym tygodniu doszło do kradzieży z włamaniem do szaletu miejskiego w Kamiennej Górze. Sprawca zniszczył mienie publiczne, powodując straty na prawie 1500 złotych, a ukradł kilkaset złotych. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali w poniedziałek znanego im 32-latka. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Kamienna Góra.Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

CFN 10 Konarski vs Baziak

Prezentujemy kolejne zestawienie zbliżającej się gali MMA organizowanej przez klub Contender Kamienna Góra. Przypominamy, że CFN 10 odbędzie w piątek, 26 kwietnia 2024 roku w Jeleniej Górze. Niepokonany w klatce CFN Daniel Baziak z klubu Contender Kamienna Góra zmierzy się z Tomaszem Winiarskim z klubu Zenith FitFabric Łódź. Więcej o gali CFN 10 tutaj. Zobacz nasze reportaże fotograficzne z wcześniejszych gal MMA tutaj.

Pokaż więcej

Finały Ogólnopolskiego Programu Młody Lean Lider

Grupa uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim awansowała do znaczącego finału ogólnopolskiego programu Młody Lean Lider. Młody Lean Lider to program edukacyjny dla młodzieży, który rozwija uniwersalne kompetencje Lean Thinking poszukiwane przez najlepszych pracodawców. Program łączy szkoły, najlepsze uczelnie w Polsce oraz dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa, by przygotować młodych ludzi na wyzwania kompetencyjne XXI wieku. Cel programu odpowiada na identyfikowany przez pracodawców problem niewystarczającego przygotowania młodych ludzi do współczesnych realiów funkcjonowania przedsiębiorstw i wynikających z tego wymagań względem postaw i kompetencji pracowników wchodzących na rynek pracy. Opiekunami grupy są Marianna Fryc-Wyrostek…

Pokaż więcej

Zamknięcie drogi w Ciechanowicach

Zamknięcie drogi powiatowej 2768D w Ciechanowicach – informacja o objeździe Informujemy, że w związku z remontem wiaduktu w Ciechanowicach, od dnia 2 kwietnia br. zamknięta zostanie droga powiatowa nr 2768D. Objazd dla samochodów do 3,5 tony oraz autobusów poprowadzony zostanie drogą powiatową 3472D w Ciechanowicach i 2768D przy pałacu, w kierunku Miedzianki, natomiast objazd dla samochodów ciężarowych będzie przebiegał drogą wojewódzką 328 w kierunku Kaczorowa.

Pokaż więcej

PKS Kamienna Góra wzbogaci się o nowe autobusy niskoemisyjne

Centrum Unijnych Projektów Transportowych opublikowało listę ocenionych wniosków o dofinansowanie złożonych w ramach konkursu nr KPOD.09.05-IW.02-001/23 dla komponentu E – Zielona, inteligentna mobilność Inwestycja: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) – Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności. Wśród 26 wybranych do dofinansowania przedsięwzięć, na wysokim 9 miejscu uplasował się wniosek Powiatu Kamiennogórskiego. Przedsięwzięcie zakłada zakup na potrzeby Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kamiennej Górze trzech autobusów niskoemisyjnych zasilanych olejem napędowym (diesel, norma EURO VI). Wartość inwestycji wyniesie 4,5 mln zł, z czego 3,2 mln zł stanowić będzie dofinansowanie. Głównym celem projektu jest…

Pokaż więcej