Bezpieczny przejazd

Na przejeździe kolejowym w Marciszowie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Wałbrzycha, a także koordynator akcji „Bezpieczny Przejazd” z Zakładów Linii Kolejowych z Wałbrzycha zorganizowali dziś (czwartek, 28 marca) wspólne działania profilaktyczne.

Przejazd kolejowy jest miejsce szczególnie niebezpiecznym. W zderzeniu z pociągiem pojazd nie ma żadnych szans. Dlatego bardzo ważne jest, aby nieustannie uświadamiać kierujących o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w tym rejonie.

Mundurowi rozdawali kontrolowanym materiały profilaktyczne m.in. ulotki dotyczące „Bezpiecznego przejazdu”, kolorowanki czy gry edukacyjne, które są pomocne przy nauce dzieci znaków drogowych, zasad ruchu, a przede wszystkim bezpiecznego zachowania na drodze.

Przypominamy, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym nakłada na kierującego obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego, a także upewnienia się, czy nie zbliża się pojazd szynowy.

Należy przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności – nawet się zatrzymać, jeśli nie jesteśmy pewni czy jest bezpiecznie, zwłaszcza przy zmniejszonej przejrzystości powietrza. Pamiętajcie również o tym, że prędkość przy zbliżaniu się do torowiska powinna być tak dostosowana, aby móc się bezpiecznie zatrzymać w momencie zauważenia nadjeżdżającego pociągu lub sygnału zabraniającego wjazdu.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne