Finały Ogólnopolskiego Programu Młody Lean Lider

Grupa uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim awansowała do znaczącego finału ogólnopolskiego programu Młody Lean Lider.

Młody Lean Lider to program edukacyjny dla młodzieży, który rozwija uniwersalne kompetencje Lean Thinking poszukiwane przez najlepszych pracodawców. Program łączy szkoły, najlepsze uczelnie w Polsce oraz dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa, by przygotować młodych ludzi na wyzwania kompetencyjne XXI wieku.

Cel programu odpowiada na identyfikowany przez pracodawców problem niewystarczającego przygotowania młodych ludzi do współczesnych realiów funkcjonowania przedsiębiorstw i wynikających z tego wymagań względem postaw i kompetencji pracowników wchodzących na rynek pracy.

Opiekunami grupy są Marianna Fryc-Wyrostek i Joanna Matusik, a uczelnią wyższą, na której realizowany jest ogólnopolski finał turnieju o tytuł “Młodego Lean Lidera” jest Uniwersytet Gdański.

Grupa Ósmaki, którą tworzą uczniowie klasy 7a, 7b i 8a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim, ma już za sobą udział w decydującym półfinale, który odbył się 11 marca bieżącego roku w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Zwieńczeniem programu jest prezentacja zrealizowanych projektów przed profesjonalnym jury, w gronie, którego zasiadają managerowie firm, koordynatorzy Lean Management oraz wykładowcy Lean z wyższych uczelni z całej Polski.

Wzięcie udziału w kolejnej edycji Programu Młody Lean Lider i dotarcie do finału jest bardzo prestiżowe dla uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim.

W poprzedniej edycji programu, uczniowie naszej szkoły stali się najmłodszymi uczestnikami wielkiego finału. Grupa uczniów ze szkoły w Chełmsku Śląskim zajęła pierwsze miejsce w turnieju finałowym, odnotowując najwyższy wynik ze wszystkich grup wiekowych w kategorii szkoły podstawowe i średnie. Uczniowie naszej szkoły zostali najlepszymi Młodymi Lean Liderami w Polsce.

Share

Zobacz inne