Polish Bike Week 2018 – Sobota

W Karpaczu odbył się trzeci dzień Polish Bike Week – Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson.

Piknik Harley-Davidson to cyklicznie organizowana impreza w naszym regionie. Od zawsze ma swoje miejsce w Karpaczu, a od sezonu 2013 portal Relacje Regionalne uczestniczy w tym wielkim wydarzeniu, które po raz kolejny jest organizowane pod naszym patronatem medialnym. Wszystkie nasze relacje dostępne tutaj.

Piknik od lat ma charakter kilkudniowej otwartej imprezy z koncertami z gatunku ściśle związanego kulturą motocyklową, jak rock czy blues i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji oraz zabaw. Jedną z najciekawszych atrakcji tego szczególnego wydarzenia jest barwna parada motocykli, która przejeżdża ulicami Karpacza.

W 2016 roku Polish Bike Week wszedł do kalendarza Harley Owners Group, zrzeszającego kilka milionów członków na całym świecie, przez co stał się jedną z 6 największych europejskich imprez tej elitarnej organizacji.

Polish Bike Week Karpacz 2018 uzyskał akredytację oficjalnej edycji polskich obchodów 115-lecia Harley-Davidson® i 35-lecia Harley Owners Group®, więc tym bardziej w tym roku program wydarzenia jest wypełniony wieloma atrakcjami.

Tradycyjnie Polish Bike Week rozpoczął się dwa dni wcześniej zamkniętą imprezą w Restauracji Dwór Liczyrzepy, którą wypełnili członkowie klubów motocyklowych i zaproszeni goście. Nasza relacja z ubiegłego roku dostępna tutaj.

Podczas drugiego dnia pikniku miało miejsce m.in. uroczyste otwarcie Harley Street oraz Stunt Show na motocyklu Harley-Davidson. Drugi dzień pikniku zakończyły koncerty zespołów Manson Band i Metallica Revival Beroun.

Relacja z drugiego dnia pikniku dostępna tutaj.
Relacja z pokazu Stunt Show dostępna tutaj.

Podczas trzeciego dnia pikniku (sobota) ulicami Karpacza przejechała barwna parada motocykli. Każdy uczestnik mógł wziąć również udział w losowaniu bardzo cennej nagrody konkursu głównego, jakim był Harley-Davidson Street 750 czy wycieczka motocyklowa do USA. Aby wziąć udział w konkursie, należało tylko kupić los w postaci koszulki lub znaczka Polish Bike Week. Ponownie dokonano odsłonięcia nowych tablic w Alei Entuzjastów Harley-Davidson, które tradycyjnie zostały skropione napojem harleyowców, jakim jest oczywiście Jack Daniels. Obył się finał VII Mistrzostw Polski Motocyklistów Slow Ride oraz koncert gwiazdy wieczoru – Agnieszki Chylińskiej.

Relacja z koncertu Agnieszki Chylińskiej dostępna tutaj.

Tradycyjnie, podczas imprezy odbyła się charytatywna zbiórka, tym razem wspierająca chorą Basię.Share

Zobacz inne

Leave a Comment