Polish Bike Week 2018 – Stunt Show na motocyklu Harley-Davidson

W Karpaczu odbył się drugi dzień Polish Bike Week – Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson.

Piknik Harley-Davidson to cyklicznie organizowana impreza w naszym regionie. Od zawsze ma swoje miejsce w Karpaczu, a od sezonu 2013 portal Relacje Regionalne uczestniczy w tym wielkim wydarzeniu, które po raz kolejny jest organizowane pod naszym patronatem medialnym. Wszystkie nasze relacje dostępne tutaj.

Piknik od lat ma charakter kilkudniowej otwartej imprezy z koncertami z gatunku ściśle związanego kulturą motocyklową, jak rock czy blues i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji oraz zabaw. Jedną z najciekawszych atrakcji tego szczególnego wydarzenia jest barwna parada motocykli, która przejeżdża ulicami Karpacza.

W 2016 roku Polish Bike Week wszedł do kalendarza Harley Owners Group, zrzeszającego kilka milionów członków na całym świecie, przez co stał się jedną z 6 największych europejskich imprez tej elitarnej organizacji.

Polish Bike Week Karpacz 2018 uzyskał akredytację oficjalnej edycji polskich obchodów 115-lecia Harley-Davidson® i 35-lecia Harley Owners Group®, więc tym bardziej w tym roku program wydarzenia jest wypełniony wieloma atrakcjami.

Tradycyjnie Polish Bike Week rozpoczął się dzień wcześniej zamkniętą imprezą w Restauracji Dwór Liczyrzepy, którą wypełnili członkowie klubów motocyklowych i zaproszeni goście. Nasza relacja z ubiegłego roku dostępna tutaj.

Podczas drugiego dnia pikniku miało miejsce m.in. uroczyste otwarcie Harley Street. Ulica Obrońców Pokoju w Karpaczu została zamknięta dla ruchu samochodów. Dopuszczony został wyłącznie ruch motocyklami i ruch pieszy. Okolica zmieniła się w miasteczko ze strefami koncertowymi, gastronomicznymi i handlowymi, gdzie odbywają się ogólnodostępne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Drugi dzień pikniku zakończył koncert grupy Manson Band, która obchodzi swoje 30-lecie działalności scenicznej oraz koncert czeskiej kapeli Metallica Revival Beroun wykonującej covery zespołu Metallica.

Relacja z drugiego dnia pikniku dostępna tutaj.

Inną wielką atrakcją był pokaz Stunt Show na motocyklu Harley-Davidson. Najbardziej nietypowy i widowiskowy pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklu dosiadanym przez Macieja “Dop” Bielickiego, czołowego polskiego stuntridera, aktualnego rekordzisty świata w najdłuższym paleniu gumy (4 479 metrów na motocyklu Street Rod – rekord potwierdzony przez Guiness’a).

Kolejnego dnia, jedną z największych atrakcji będzie wielka parada motocykli i koncert gwiazdy wieczoru – Agnieszki Chylińskiej. Szczegółowy program dostępny tutaj.

Tradycyjnie, podczas imprezy odbywa się charytatywna zbiórka, tym razem wspierająca chorą Basię.Zobacz inne

2 Thoughts to “Polish Bike Week 2018 – Stunt Show na motocyklu Harley-Davidson”

  1. Dzieki za przepiekne zdjecia z imprezy – mozna by pare z nich uzyc w wlasnym, prywatnym, niemieckojezycznym blogu? oczywiscie z linkiem i podaniem zrodla.

    1. czadrow

      Oczywiście. Wszystkie zdjęcia dostępne są do pobrania na dysku Google pod poniższym linkiem:
      https://drive.google.com/open?id=1YDtseuBqsFC7CcuykBgRhmbZjbnMSRwp

Leave a Comment