ZOO Dvůr Králové

Prezentujemy kolejną atrakcję w naszym regionie. Tym razem ZOO Dvůr Králové znajdujące się w Czechach, około 50 km od Kamiennej Góry.

Zoo Dvůr Králové znajduje się w czeskiej miejscowości Dvůr Králové nad Labem i ciągle się rozwija. Jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w kraju i wyróżnia się tym, że posiada ważną sekcję „safari ”. ZOO specjalizuje się w faunie afrykańskiej, a w parku znajduje się największa grupa zwierząt afrykańskich w Europie. ZOO jest również jednym z najważniejszych afrykańskich hodowców kopytnych na świecie. Ich najrzadszymi zwierzętami są północne nosorożce białe.

ZOO zostało założone w 1946 roku na powierzchni 6,5 ha, aby pomieścić niewielką kolekcję lokalnej fauny. Po pierwszych dwudziestu latach jego istnienia obszar powiększył się czterokrotnie, jak i znajdujące się w nim zbiory zwierząt.

Zobacz, jak dziś (niedziela, 7 kwietnia) wygląda to wyjątkowe miejsce. Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy tylko część zwierząt znajdujących się w ZOO Dvůr Králové.

Inne ciekawe miejsca w naszym regionie prezentujemy w kategorii Region tutaj.

Share

Zobacz inne