Polish Bike Week 2017 – Dzień drugi

Dnia 4 sierpnia 2017 w Karpaczu odbył się drugi dzień Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson.

Podczas tego dnia miało miejsce m.in. uroczyste otwarcie HARLEY STREET. Ulica Obrońców Pokoju (od ul. Polnej do Skalnej) została zamknięta dla ruchu samochodów do soboty godziny 24:00. Dopuszczony został wyłącznie ruch motocyklami i ruch pieszy. Okolica zmieniła się w miasteczko ze strefami koncertowymi, gastronomicznymi i handlowymi, gdzie odbywają się ogólnodostępne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, z których główną będzie po raz szósty motocykl Harley-Davidson.Na zamkniętym terenie powstała również Loża Szyderców przed którą odbywały się paradne przejazdy motocykli. Wybór najładniejszego motocykla i najlepiej prezentującego się klubu Loża podejmie w oparciu o własne preferencje estetyczne.

Po koncercie zespołu Mam Trio odbyło się oficjalne powitanie uczestników Pikniku przez Burmistrz Karpacza i organizatorów.

Jako gwiazda wieczoru zagrał zespół Kajetan Drozd Band. Relacja z koncertu dostępna tutaj.

Kajetan Drozd to wokalista, harmonijkarz i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na większości prestiżowych festiwali bluesowych.
W 2009 roku ukazał się debiutancki album “Siódma w Nocy”, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni.

Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: basista Oskar Ludziak oraz znakomity perkusista Ryszard Rajca.

Po koncercie odbyło się losowanie wycieczki motocyklowej do USA na słynną Route 66. Żeby wziąć udział w konkursie należało wcześniej zakupić koszulkę lub znaczek Polish Bike Week 2017.
Z dostarczonego na scenę pojemnika wylosowano zwycięzcę, który musiał dodatkowo odpowiedzieć na 3 pytania dot. regionu Karpacza i motocykli Harley-Davidson.

W sobotę również wiele atrakcji, w tym koncert zespołu Perfect. Wstęp wolny. Szczegółowy program tutaj.

Zobacz dzień trzeci Pikniku
Zobacz dzień pierwszy Pikniku
Zobacz koncert Perfect
Zobacz koncert Kajetan Drozd Band
Zobacz motocyklowy drift

Udostępnij:
Share

Podobne artykuły

4 Thoughts to “Polish Bike Week 2017 – Dzień drugi”

  1. […] dzień trzeci Pikniku Zobacz dzień drugi Pikniku Zobacz dzień pierwszy Pikniku Zobacz koncert Perfect Zobacz koncert Kajetan […]

Dodaj komentarz