Polish Bike Week 2017 – Dzień drugi

W Karpaczu odbył się drugi dzień Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson.

Podczas tego dnia miało miejsce m.in. uroczyste otwarcie HARLEY STREET. Ulica Obrońców Pokoju (od ul. Polnej do Skalnej) została zamknięta dla ruchu samochodów do soboty godziny 24:00. Dopuszczony został wyłącznie ruch motocyklami i ruch pieszy. Okolica zmieniła się w miasteczko ze strefami koncertowymi, gastronomicznymi i handlowymi, gdzie odbywają się ogólnodostępne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, z których główną będzie po raz szósty motocykl Harley-Davidson.

Na zamkniętym terenie powstała również Loża Szyderców, przed którą odbywały się paradne przejazdy motocykli. Wybór najładniejszego motocykla i najlepiej prezentującego się klubu Loża podejmie na podstawie własnych preferencji estetycznych.

Po koncercie zespołu Mam Trio odbyło się oficjalne powitanie uczestników Pikniku przez burmistrza Karpacza i organizatorów.

Jako gwiazda wieczoru zagrał zespół Kajetan Drozd Band. Relacja z koncertu dostępna tutaj.

Kajetan Drozd to wokalista, harmonijkarz i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na większości prestiżowych festiwali bluesowych.
W 2009 roku ukazał się debiutancki album Siódma w Nocy, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni.

Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: basista Oskar Ludziak oraz znakomity perkusista Ryszard Rajca.

Po koncercie odbyło się losowanie wycieczki motocyklowej do USA na słynną Route 66. Żeby wziąć udział w konkursie, należało wcześniej zakupić koszulkę lub znaczek Polish Bike Week 2017.
Z dostarczonego na scenę pojemnika wylosowano zwycięzcę, który musiał dodatkowo odpowiedzieć na 3 pytania dot. regionu Karpacza i motocykli Harley-Davidson.

W sobotę również wiele atrakcji, w tym koncert zespołu Perfect. Wstęp wolny. Szczegółowy program tutaj.

Zobacz dzień trzeci Pikniku
Zobacz dzień pierwszy Pikniku
Zobacz koncert Perfect
Zobacz koncert Kajetan Drozd Band
Zobacz motocyklowy drift

Share

Zobacz inne

4 Thoughts to “Polish Bike Week 2017 – Dzień drugi”

  1. […] dzień trzeci Pikniku Zobacz dzień drugi Pikniku Zobacz dzień pierwszy Pikniku Zobacz koncert Perfect Zobacz koncert Kajetan […]

Leave a Comment