Polish Bike Week 2017

Przypominamy, iż w dniach 3-6 sierpnia 2017 roku w Karpaczu odbędzie się kolejna edycja Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson.

Piknik Harley-Davidson to cyklicznie organizowana impreza w naszym regionie. Od zawsze ma swoje miejsce w Karpaczu, a od sezonu 2013 portal czadrow.pl relacjonuje to wydarzenie. Piknik od lat ma charakter kilkudniowej otwartej imprezy z koncertami i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji i zabaw. W trakcie tego szczególnego wydarzenia ulicami Karpacza przejeżdża barwna parada motocykli.Celem imprezy jest promocja motocyklizmu opartego o markę Harley-Davidson. Corocznie imprezie towarzyszą koncerty muzyczne z gatunku ściśle związanego kulturą motocyklową, jak rock czy blues.

W 2016 roku Polish Bike Week wszedł do kalendarza Harley Owners Group (ok. 2 mln członków na świecie), przez co stał się jedną z 6 największych europejskich imprez tej elitarnej organizacji i sprowadził do Karpacza kilka tysięcy motocykli oraz kilkanaście tysięcy fanów motoryzacji.

Polish Bike Week będzie 3 dniowym otwartym spotkaniem motocyklistów, mieszkańców i licznie przebywających w regionie turystów, a jego głównymi atrakcjami będą:
• Wyłączone z ruchu samochodów miasteczko z Harley Street i strefami koncertowymi, gastronomicznymi oraz handlowymi, gdzie będą odbywać się ogólnodostępne, liczne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, z których główną będzie po raz szósty motocykl Harley-Davidson.
• Festiwal Ikony Rocka z częścią konkursową, koncertową i klubową, którego gościem specjalnym będzie PERFECT (wcześniej na scenie Polish Bike Week i Festivalu gościły m.in. takie gwiazdy jak Dżem, Oddział Zamknięty, Andrzej Nowak TSA, a dotychczasowe edycje festiwali poświęcone były Tadeuszowi Nalepie i Ryśkowi Riedlowi).
• Appaloosa Harley-Davidson Demo: jazdy testowe najnowszymi modelami motocykli Harley-Davidson.
• VI Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe.
• Aleja Entuzjastów Harley-Davidson – pierwsza w Polsce aleja dedykowana motocyklistom.
• Wielka parada motocykli: w sobotę 5 sierpnia ulicami miasta przejedzie barwna parada motocykli – corocznie przyciąga kilkadziesiąt tysięcy widzów.

PROGRAM IMPREZY:

3.08.2017 CZWARTEK ul. Obrońców Pokoju, Dwór Liczyrzepy.

20.00 POLISH BIKE WEEK® startujemy klubowo – impreza otwarta. Prezentacja nagród POLISH BIKE WEEK® i zasad ich zdobywania
Rozpoczęcie konkursu „SKUTER ZA SELFIE” – podczas całego Polish Bike Week® uczestnicy będą mogli sobie zrobić zdjęcie z nagrodą główną: motocyklem HARLEY-DAVIDSON® SPORTSTER IRON 883. Ten kto zbierze na Facebooku największą ilość udostępnień tego zdjęcia wygra skuter marki ROMET ROUTER.

20.10 XV–lecie APPALOOSA HARLEY-DAVIDSON® WROCŁAW i WROCŁAW i CHAPTER POLAND H.O.G. /wstęp do strefy VIP dla zaproszonych gości/ – koncert KAJETAN DROZD BAND, DJ JANEK.

4.08.2017 PIĄTEK ul. Obrońców Pokoju, Stok Relaks, Dwór Liczyrzepy.

10.00 Start infrastruktury Polish Bike Week® m.in.: biuro, pamiątki, – kontynuacja konkursu „Skuter za selfie”.

10.00 – 18.00 Jazdy testowymi motocyklami Harley-Davidson® – rezerwacje na miejscu.

11.00 Uroczyste otwarcie HARLEY STREET – ul. Obrońców Pokoju (od ul. Polnej do Skalnej) zostanie zamknięta dla ruchu samochodów od godziny 10:00/04.08.2017, do godziny 24:00/05.08.2017. Dopuszczony będzie wyłącznie ruch motocyklami i ruch pieszy. Okolica zmieni się w miasteczko z Harley Street, strefami koncertowymi, gastronomicznymi i handlowymi, gdzie będą odbywać się ogólnodostępne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, z których główną będzie po raz szósty motocykl Harley-Davidson®. W związku z zamknięciem ulicy trasy objazdów będą ogłoszone na stronie karpacz.pl.

11.00 – 15.00 Zorganizowana wycieczka „DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW” (wycieczka płatna z drobnym cateringiem). Zapisy w biurze Polish Bike Week® do 21.00 w czwartek 3 sierpnia, kontakt@wygraj-harleya.pl.

11.30 – 13.00 KTO SIĘ CHCE PRZEJECHAĆ – darmowe przejażdżki motocyklami z uczestnikami Polish Bike Week dla nie jeżdżących jeszcze „harleyowców”, przyszłych klientów salonu Appaloosa i członków Harley Owners Group oraz wszystkich innych entuzjastów motocykli Harley-Davidson – ilość miejsc ograniczona.

12.00 – 15.00 IKONY ROCKA FESTIVAL – scena główna, przesłuchania, wybór laureata dnia pierwszego.

13.45 Prezentacje programu Polish Bike Week® i oferty wystawców.

15.00 – 17.00 Eliminacje DEVIL CUP – VI MISTRZOSTW POLSKI MOTOCYKLISTÓW SLOW RIDE. Mistrzostwa mają charakter otwarty, mogą w nich startować wszystkie motocyklistki i motocykliści.
W Mistrzostwach zawodnicy mogą startować na motocyklach dowolnej marki jednak o charakterze turystycznym, chopperach i cruiserach, pozbawionych wszelkich usprawnień ułatwiających wolną jazdę. Wyłącza się udział motocykli specjalistycznych i sportowych, zwłaszcza trial, cross i enduro, w kategorii których odbywają się inne zawody w randze Mistrzostw Polski. Wygra ten, kto pojedzie nie najszybciej a najwolniej.

15.30 – 17.30 Loża Szyderców – paradne przejazdy najładniejszych motocykli i klubów przed publicznością – treningi do konkursów „najładniejszy Motocykl”, „najlepszy Klub”. Oceny loży szyderców będą subiektywne, wybór najładniejszego motocykla i najlepiej prezentującego się klubu Loża podejmie w oparciu o własne preferencje estetyczne. Loża będzie mogła np. uznać, że najlepszym Klubem nie jest najliczniejszy, ale najbardziej charakterystyczny, w 2017 najwyżej oceniane będą diabelskie stylizacje DEVIL.

18.00 Koncert MAM TRIO – Stok Relaks (wstęp do strefy VIP dla posiadaczy koszulek lub znaczków Polish Bike Week® 2017).

19.45 Powitanie uczestników Pikniku przez Burmistrza Karpacza i organizatorów.

20.00 Informacje Polish Bike Week®.

20.15-22.00 Koncert KAJETAN DROZD BAND – Stok Relaks (wstęp do strefy VIP dla posiadaczy koszulek lub znaczków Polish Bike Week® 2017).

20.00 (22.15) W zależności od przebiegu koncertu Kajetan Drozd Band / konkurs o jedną z głównych nagród X Polish Bike Week®: wycieczkę motocyklową do USA. Żeby wziąć udział w konkursie należy wcześniej zakupić koszulkę lub znaczek Polish Bike Week® 2017, wypełnić kartę zgłoszenia, być od godz. 19.45 w okolicach sceny i obserwować przebieg wydarzeń. Po koncercie Kajetana Drozda na scenę dostarczony zostanie pojemnik z kartami zgłoszenia (wypełnianymi przy zakupie koszulek i znaczków). Z pojemnika wylosowana zostanie jedna karta. Prowadzący zadzwoni pod nr telefonu wpisanego na karcie. Jego właściciel będzie musiał odebrać połączenie i w ciągu 3 minut stawić się na scenie, po czym odpowiedzieć na 3 pytania dot. regionu Karpacza i motocykli Harley-Davidson. Jeśli odpowie prawidłowo wygra wycieczkę motocyklową do USA na słynną Route 66 (nagroda obejmuje wszystkie świadczenia oprócz kosztów przelotu).

22.15 Polish Bike Week® ¬ party – DJ ¬ Dwór Liczyrzepy.

5.08.2017 SOBOTA ul. Obrońców Pokoju, Stok Relaks, Dwór Liczyrzepy, Ośrodek Bacówki.

10.00 – 18.00 Jazdy testowymi motocyklami Harley-Davidson, kontynuacja konkursu „Skuter za selfie”.

10.00 – 14.00 Eliminacje Devil Cup – VI Mistrzostw Polski Slow Ride.

11.30 – 13.00 KTO SIĘ CHCE PRZEJECHAĆ – darmowe przejażdżki motocyklami z uczestnikami Polish Bike Week dla nie jeżdżących jeszcze „harleyowców”, przyszłych klientów salonu Appaloosa i członków Harley Owners Group oraz wszystkich innych entuzjastów motocykli Harley-Davidson – ilość miejsc ograniczona.

12.00 – 15.00 Ikony Rocka Festival ¬scena główna, przesłuchania, wybór laureata.

13.00 – 15.00 Loża szyderców – paradne przejazdy najładniejszych motocykli i klubów przed publicznością – finał konkursów „najładniejszy motocykl”, „najlepszy Klub”.

15.00 – 16.00 Dojazd do miejsca i formowanie parady: ul. Olimpijska powyżej górnej stacji wyciągu Wintertour, dojazd uczestników indywidualny.

16.00 – 16.30 – DEVIL PARADE – WIELKA PARADA MOTOCYKLI – start 16.00 trasą: Olimpijska – Orlinek – Biały Jar – Konstytucji 3-go Maja – Obrońców Pokoju – Harley Street.

17.00 FINAŁ Devil Cup – VI Mistrzostw Polski Slow Ride.

17.30 Odsłonięcie nowych śladów w Alei Entuzjastów Harley-Davidson ul. Obrońców Pokoju i ogłoszenie wyników konkursów loży szyderców oraz konkursu „NAJDŁUŻSZY DOJAZD” – uczestnicy zgłaszają w biurze odległości jakie pokonali przyjeżdżając na Polish Bike Week® Karpacz 2017.

18.00 Ikony Rocka Festival, część koncertowa: koncert Laureata.

20.00 Koncert PERFECT¬ Stok Relaks (wstęp do strefy VIP dla posiadaczy koszulek lub znaczków Polish Bike Week® Karpacz 2017).

20.00 (22.00) W zależności od przebiegu koncertu PERFECT / rozwiązanie konkursu „Skuter za selfie”: prowadzący przyjmuje od publiczności deklaracje o ilości udostępnień zdjęcia z nagrodą główną Polish Bike Week®, kto zdeklaruje najwięcej wchodzi na scenę i potwierdza to obrazem z Facebooka.

20.00 (22.00) W zależności od przebiegu koncertu PERFECT/ konkurs o nagrodę główną Polish Bike Week® motocykl Harley-Davidson® Sportster Iron 883.
Żeby wziąć udział w konkursie należy wcześniej zakupić koszulkę lub znaczek Polish Bike Week 2017, wypełnić kartę zgłoszenia, być od godz. 20.00 w okolicach sceny i obserwować przebieg wydarzeń. Po koncercie z okazji XV-Lecia Harley-Davidson® Appaloosa Wrocław i WChP H.O.G. na scenę dostarczony zostanie pojemnik z kartami zgłoszenia (wypełnianymi przy zakupie koszulek i znaczków). Z pojemnika wylosowana zostanie jedna karta. Prowadzący zadzwoni pod nr telefonu wpisanego na karcie. Jego właściciel będzie musiał odebrać połączenie i w ciągu 3 minut stawić się na scenie, po czym odpowiedzieć na 3 pytania dot. regionu Karpacza i motocykli Harley-Davidson. Jeśli odpowie prawidłowo wygra nagrodę główną X Polish Bike Week®: Motocykl Harley-Davidson® Sportster Iron 883.

22.00 Pożegnanie z publicznością.

22.15 Polish Bike Week® party – DJ – Dwór Liczyrzepy, wstęp wolny.

6.08.2017 NIEDZIELA

Pożegnania i powroty, do zobaczenia.

Powyższy program ma charakter ramowy i jego elementy oraz czasy rozpoczęcia i zakończenia mogą ulec zmianie.

Uczestnictwo w Polish Bike Week Karpacz 2017 stanowi wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku uczestników w przekazach medialnych związanych z tymi wydarzeniami.

Podczas tegorocznej edycji będziemy wspierali 6,5-rocznego Oskara Piątka, który cierpi na lekoodporną padaczkę i niezdiagnozowane coś, co w ostatnie 1,5 roku odebrało mu zdolność chodzenia, mówienia i pomału odbiera wzrok …
Będziemy kwestowali i jak w roku ubiegłym prowadzili różne aukcje, m.in. zlicytujemy jeden z przekazanych nam przez sponsorów skuterów.
W imieniu Oskara liczymy na Waszą hojność, zabierzcie też ze sobą coś co przez licytację może mu pomóc i ograniczyć cierpienie …

Poniżej zaproszenie Grzegorza Markowskiego na III Ikony Rocka Festival Karpacz 2017 oraz oficjalny plakat wydarzenia.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Polish Bike Week 2017”

  1. […] Drugi dzień tego wielkiego wydarzenia rozpocznie się od uroczystego otwarcia w Karpaczu HARLEY STREET. Szczegółowy program tutaj. […]

Leave a Comment