Zakończono remont kamiennogórskiego Centrum Kultury

Zakończono remont budynku kamiennogórskiego Centrum Kultury. Zobacz wyremontowane pomieszczenia.

Przypominamy, że Centrum Kultury mieści się w dawnym biurowcu Śląskich Zakładów Tekstylnych. Budowę gmachu ukończono w 1905 roku. Wnętrza kryją bardzo wiele niezwykle pięknych detali architektonicznych, które zostały poddane rekonstrukcji. W niektórych miejscach, aby dotrzeć do oryginalnych elementów wystroju budynku, konserwatorzy musieli usunąć aż 7 warstw starych farb.

Na portalu Relacje Regionalne prezentowaliśmy postęp prac remontowych kamiennogórskiego Centrum Kultury od ich rozpoczęcia w 2018 roku. Te i inne reportaże z inwestycji w regionie dostępne tutaj.

Pierwszy przetarg na remont budynku został rozstrzygnięty w kwietniu 2017 roku. Wówczas zakładano czas remontu do 2019 roku, a jego koszt miał wynieść 10,5 mln zł. Z biegiem czasu okazało się, że remont CK jest najdroższą inwestycją w historii miasta, która pochłonęła ponad 28,5 mln zł (bez wyposażenia).

Obiekt będzie nowocześnie wyposażony. Znajduje się w nim m.in. studio nagraniowe, sala teatralna, pracownie warsztatowe, sala widowiskowa oraz sala dla kamiennogórskich seniorów.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na wrzesień br. Wówczas odbędą się imprezy dla mieszkańców, koncerty i zwiedzanie obiektu.

W budynku CK znajdują się również pomieszczenia Przedszkola Publicznego nr 2, których remont został ukończony w lipcu ubiegłego roku, o czym informowaliśmy tutaj i Miejskiej Biblioteki Publicznej, o której wyremontowaniu informowaliśmy m.in. tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment