Uroczystości Patriotyczne w Krzeszowie

Dnia 13 maja 2018 roku w Krzeszowie w ramach Obchodów 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości „Ku Czci Niepodległej” – Krzeszów 2018, odbyły się Uroczystości Patriotyczne. W programie uroczystości znalazła się V Pielgrzymka Motocyklowa Dolnego Śląska, Msza św. za ojczyznę oraz koncert „Ku Czci Niepodległej” i piknik patriotyczny. W uroczystościach uczestniczyła wiceminister edukacji Marzena Machałek, która objęła wydarzenie swoim patronatem.

Podczas piątej edycji pielgrzymki motocyklowej, do Krzeszowa przybyło bardzo wielu motocyklistów. Wierni z Krzeszowa oraz przybyli goście mieli okazję obejrzeć wszystkie pojazdy na placu przed bazyliką i uczestniczyć we Mszy św. wraz z motocyklistami. Po mszy oczywiście wszystkie jednoślady zostały poświęcone przez księdza Jarosław Góreckiego.

Koncerty, wspólne śpiewanie, zabawa fantowa, zabawy dla dzieci oraz liczne stoiska to tylko część atrakcji, które przygotowało krzeszowskie sanktuarium. Wielki Piknik stanowił również podsumowanie 25. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej, który odbył się dzień wcześniej. Przypominamy, iż w roku 100-lecia odzyskania niepodległości Patronat Narodowy nad 25. Festiwalem Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie, objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Oficjalny dokument Prezydent przekazał na ręce ks. Mariana Kopko – kustosza krzeszowskiego sanktuarium podczas wizyty w sanktuarium 12 marca br. Nasza relacja z Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej dostępna tutaj.

Podczas pikniku rozdawany był śpiewnik, by wspólnie z Zespołem „Rota” śpiewać i chwalić Niepodległość. Każdy z uczestników miał również możliwość nabyć los – i tym sposobem dać sobie szanse na wygranie cennych nagród (telewizora, mikrofali, ekspresu do kawy), które ufundowali Małgorzata Krzyszkowska oraz Damian Wójcik.

Dla osób uczestniczących w pikniku nie zabrakło okolicznościowego tortu w barwach biało-czerwonych ufundowanego przez powiat kamiennogórski czy bigosu z kiełbasą za przysłowiowe „co łaska”.

W wydarzeniu licznie uczestniczyli również uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Zapraszamy do naszej relacji prezentującej wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Uroczystości Patriotyczne w Krzeszowie”

  1. […] Uroczystości Patriotyczne w Krzeszowie IV Zjazd Motocyklowy Dolnego Śląska (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Komunikaty […]

Leave a Comment