Uratowali życie zdesperowanego mężczyzny

Dzielnicowi Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w miniony piątek dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z okna. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Piaskowa Góra.

Funckjonariusze usłyszeli od dyżurnego swojej jednostki o możliwej próbie samobójczej mieszkańca Wałbrzycha 2 sierpnia bm. około godziny 11:30. Niezwłocznie udali się na miejsce na ul. Broniewskiego. Po przyjeździe zauważyli mężczyznę siedzącego na oknie korytarza pomiędzy 9, a 10 piętrem budynku z nogami zwisającymi na zewnątrz. Funkcjonariusze szybko ustalili, że chce on wyskoczyć z okna, gdyż ma problemy osobiste, weszli na 9 piętro klatki schodowej, wykorzystali moment nieuwagi zdesperowanego 33-latka i używając siły fizycznej zdjęli go z okna, wciągnęli do wnętrza budynku, a następnie udzielili pierwszej pomocy.

Od mężczyzny wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila tej substancji w organizmie. Był załamany. 33-latkiem zajęli się specjaliści z Zespół Ratownictwa Medycznego, którzy przybyli na miejsce, a następnie lekarze w szpitalu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowane zostało kolejne ludzkie życie.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply