23 zatrzymane prawa jazdy. Działania dolnośląskiej grupy “SPEED” w Jeleniej Górze

Podczas minionego weekendu, grupa „SPEED” działała w Jeleniej Górze. Celem grupy jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu jeleniogórskiego i eliminowanie tych kierujących, którzy nie stosują się do przepisów i stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pełniąc służbę w miniony weekend zwracali szczególna uwagę na kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów obowiązujących na drodze.  W trakcie działań na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry, policjanci eliminowali z ruchu zwłaszcza tych kierujących, którzy rozwijali nadmierną prędkość.

Funkcjonariusze podczas weekendu zatrzymali 23 prawa jazdy kierowcom w wieku od 22 do 60 lat, którzy poruszali się po ulicach Jeleniej Góry pojazdami z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym.

4 sierpnia br, w Jeleniej Górze, na ul. Konstytucji 3 Maja,  funkcjonariusze zatrzymali 57 letniego mieszkańca gminy Jabłonna, kierującego motocyklem marki Harley Davidson, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 96 km na godzinę.

Ponadto pozostali zatrzymani kierowcy, na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę mieli na licznikach od 60 do 90 km na godzinę. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami w wysokości po 400 zł i otrzymali po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”.  Każdy kierowca, który lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów z grupy „SPEED. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to znaczący czynnik ryzyka zaistnienia wypadku drogowego.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply