Zamknięcie drogi na odcinku Chełmsko Śląskie – Okrzeszyn

W związku z remontem drogi nr 3462D relacji Chełmsko Śląskie – Okrzeszyn informujemy, że: – droga w Okrzeszynie będzie przejezdna przez cały czas; – odcinek w Uniemyślu będzie przejezdny do 8 maja (o utrudnieniach na tym odcinku po 8 maja będziemy informować). Utrudnienia wystąpią na odcinku przed Chełmskiem Śląskim od strony Uniemyśla: – w dniu 23 kwietnia droga będzie całkowicie zamknięta w godzinach 8-16, w tych godzinach przejedzie tylko autobus o 14.30. – od 24 kwietnia w dni robocze droga będzie zamknięta w godzinach 8-16, jednakże możliwy będzie 15-minutowy przejazd w godzinach: 10.30, 12.30, 14.30.

Pokaż więcej

I Sesja Rady Gminy Kamienna Góra

W poniedziałek, 6 maja 2024 roku o godz. 10:00 w sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Krzeszowie odbędą się obrady I Sesji Rady Gminy Kamienna Góra z następującym porządkiem obrad: 1. Otwarcie sesji. 2. Złożenie ślubowania przez radnych. 3. Złożenie ślubowania przez Wójta Gminy. 4. Wybór Przewodniczącego Rady Gminy. 5. Wybór Wiceprzewodniczących Rady Gminy. 6. Powołanie Komisji Rady Gminy Kamienna Góra oraz wybór Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. 7. Sprawy różne: – przyjęcie terminów następnych posiedzeń rady. 8. Zamknięcie sesji.

Pokaż więcej

Stracili ponad 40 tysięcy złotych na “kryptowalutach”

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku do kamiennogórskich policjantów zgłosiła się para inwestująca w kryptowaluty, która niestety przekonała się, że skuteczność socjotechnik stosowana przez przestępców jest wysoka. Pokrzywdzeni, którzy padli ofiarami oszustwa “na kryptowaluty” w ten sposób stracili niestety ponad 40 tysięcy złotych. Jak zadziałali sprawcy? Za pomocą komunikatora zaproponowali „szybką i opłacalną” inwestycję w kryptowaluty; Oszuści przydzielili pokrzywdzonym „analityka sieciowego”, który miał z nimi stały kontakt telefoniczny i zapewniał, że wszystko jest prawdziwe; Pokrzywdzeni mieli dostęp do swojego konta z kryptowalutami, gdzie byli zapewniani, że ich wpływy przynoszą zyski; Dodatkowo oszuści zyskali większe…

Pokaż więcej

Uwaga! Zamkniecie drogi w Chełmsku Śląskim

Powiat Kamiennogórski rozpoczyna przebudowę i modernizację drogi powiatowej nr 3385D – ul. Sądecka w Chełmsku Śląskim. Zadanie obejmuje odcinek o długości 1,76 km. Wartość zadania wynosi 5 470 005,18 zł. Prace potrwają do grudnia br. Prace rozpoczną się w środę, 24 kwietnia 2024 roku. Ulica Sądecka zostanie zamknięta na odcinku od Rynku do ul. Podhalańskiej. Droga będzie zamknięta w godzinach 8-16. Jest to pierwszy etap prac. Objazd został wyznaczony przez Krzeszów-Gorzeszów-Kochanów. W terminie 1-5 maja droga zostanie udostępnioną dla ruchu.

Pokaż więcej

Budowa Panoramy Karkonoszy w Kamiennej Górze. Nowe mieszkania na sprzedaż

Trwa budowa Panoramy Karkonoszy, bloku wielorodzinnego w Kamiennej Górze. Prezentujemy obecny stan prac budowlanych. Już w maju br. ma ruszyć budowa kolejnego bloku obok. Przypominamy, że powstanie 75 mieszkań w dwóch budynkach. Budynki będą miały podwyższony standard.  Osoby zainteresowane mieszkaniami mogą się kontaktować z deweloperem. Dane kontaktowe na grafice tutaj. Postęp prac tej inwestycji prezentujemy tutaj.Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj. Pamiętaj! Jeżeli organizujesz ciekawe wydarzenie lub prowadzisz inwestycję, skorzystaj z naszego patronatu medialnego. Zapraszamy do kontaktu.

Pokaż więcej

Dziś Dzień Ziemi

Dzień Ziemi (Earth Day) to największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 roku przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 roku, do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich…

Pokaż więcej

Remont ratusza w Lubawce. Nowy rozdział w historii miasta

Przypominamy, że trwają prace remontowe lubawskiego ratusza. Wciąż trwa usuwanie starego tynku. Prezentujemy aktualny stan prac budowlanych. Po zakończonych wyborach samorządowych, w Lubawce doszło do zmiany władz miasta i gminy, o czym informowaliśmy tutaj. Nowym Burmistrzem Miasta Lubawka został Andrzej Wojdyła. Jednym z symboli tego nowego rozdziału w historii miasta będzie odrestaurowany ratusz. Warto przypomnieć, że na inwestycję związaną z remontem elewacji oraz przebudową części pomieszczeń w zabytkowym budynku ratusza w Lubawce, mającą na celu dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych, miasto otrzymało wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Polski Ład. O…

Pokaż więcej

PKW podała oficjalne wyniki – Andrzej Wojdyła nowym burmistrzem Lubawki

Oficjalne wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Lubawka – Andrzej Wojdyła został wybrany w drugiej turze głosowania. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Lubawka. Andrzej Wojdyła został wybrany w drugiej turze głosowania, o czym informowaliśmy wczoraj, otrzymując 2355 głosów. Jego kontrkandydatka Renata Bembenek-Suszek otrzymała 1405 głosów. Więcej informacji o wyborach samorządowych tutaj.

Pokaż więcej

PKW podała oficjalne wyniki – Wiesław Cepielik wybrany na II kadencję

Oficjalne wyniki w wyborach Wójta Gminy Marciszów – Wiesław Cepielik wybrany na II kadencję. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki w wyborach Wójta Gminy Marciszów. Obecny wójt Wiesław Cepielik został wybrany na drugą kadencję, o czym informowaliśmy wczoraj, otrzymując 1045 głosów. Jego kontrkandydat Stefan Zawierucha otrzymał 832 głosy. Więcej informacji o wyborach samorządowych tutaj.

Pokaż więcej

PKW podała oficjalne wyniki – Janusz Chodasewicz wybrany na II kadencję

Oficjalne wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kamienna Góra – Janusz Chodasewicz wybrany na II kadencję. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kamienna Góra. Obecny burmistrz Janusz Chodasewicz został wybrany na drugą kadencję, o czym informowaliśmy wczoraj, otrzymując 2782 głosy. Jego kontrkandydat Arkadiusz Dybiec otrzymał 2 722 głosy. Więcej informacji o wyborach samorządowych tutaj.

Pokaż więcej