Ruszyła przebudowa Parkowej w Kamiennej Górze

Nowa nawierzchnia z kostki brukowej, odwodnienie, niezbędna do przebudowy infrastruktura podziemna oraz nowe oświetlenie. To metamorfoza, która czekają odcinek ulicy Parkowej w Kamiennej Górze od Placu Kościelnego do wejścia do podziemi Arado i ulicy Lubawskiej. Dzięki temu powstanie kompletny łącznik pomiędzy największą kamiennogórską turystyczną atrakcją a centrum miasta.

Dzisiaj, odcinek ten to dziurawa, nierówna droga gruntowa, w której po każdym deszczu tworzą się kałuże i błoto. Z takimi utrudnieniami mierzyć musieli się piesi pokonujący codziennie tę trasę. Nie była to też dobra wizytówka Kamiennej Góry. To już jednak przeszłość. Kilka dni temu pojawili się tu pracownicy i maszyny firmy, która dokona gruntownej przebudowy tego miejsca. Równoległe prace budowlane prowadzone będą również na parkingach zlokalizowanych wokół Arado – przy ul. Lubawskiej i Staszica.

Wszystkie te działania realizowane są w ramach dotacji pozyskanej przez Miasto Kamienna Góra z projektu transgranicznego Interreg IIIA Polska-Czechy „Tajemnice Militarnych Podziemi”. Koszt zadania zgodnie z umową z wykonawcą wynosi niecałe 2 mln zł. W pierwszej kolejności, w roku 2018 realizowane będą roboty związane z ul. Parkową. Całość prac ma być zakończona do września 2019.Share

Zobacz inne

Leave a Comment