Podsumowanie Żonkilowej Kwesty w Powiecie Kamiennogórskim

W dniach 24-30 kwietnia br. na terenie powiatu kamiennogórskiego prowadzone były zbiórki na rzecz „Żonkilowej Kwesty”, dedykowanej Wałbrzyskiemu Hospicjum im. Jana Pawła II, w tym na rehabilitację dzieci terminalnie i nieuleczalnie chorych, które są pod opieką Hospicjum, o czym informowaliśmy tutaj. Dzięki hojności i dobremu sercu mieszkańców powiatu udało się zebrać 5506,96 zł, 19 koron czeskich oraz 6,89 euro. Zbiórki prowadzone były przez wolontariuszy ze Starostwa w Kamiennej Górze, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze oraz Powiatowego Ośrodku Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze.

Pokaż więcej

Przystanek Zuchowych Artystów „Kamgórek”

Już w najbliższy weekend Kamienna Góra stanie się Zuchowym Światem Sztuk i Muz! Gromady Zuchowe już w piątek pojawią się na Przystanku Zuchowych Artystów „Kamgórek”, organizowany przez Hufiec ZHP Kamienna Góra. W piątkowy wieczór członkowie gromad zmierzą się z warsztatami artystycznymi w każdej odsłonie i w ten sposób rozpoczną zaczarowany weekend. Poznają również Muzy, boginie sztuki, które prowadzić ich będą przez cały weekend. W sobotę, zuchowe głosy wypełnią Park Artystów przy Hufcu ZHP Kamienna Góra, podczas przeglądu piosenki w aż czterech kategoriach! Będzie to spotkanie z piosenką zuchową, turystyczną, szantą…

Pokaż więcej

Uroczystość w Kamiennej Górze z okazji 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino

Na cmentarzu komunalnym w Kamiennej Górze odbyła się dziś (czwartek, 16 maja) uroczystość z udziałem Wojska Polskiego. Wydarzenie to zostało zorganizowane z inicjatywy regionalisty Bogdana Adamusa w ramach obchodów 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino. Warto przypomnieć, że na kamiennogórskim cmentarzu spoczywają ojciec z synem, Dionizy i Tadeusz Podgórscy, którzy odznaczyli się bohaterskim udziałem w bitwie o Monte Cassino. W wydarzeniu udział wzięli żołnierze, samorządowcy, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej i rady miasta Kamienna Góra, Honorowi Obywatele Miasta Kamienna Góra, uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze…

Pokaż więcej

Prawdopodobny sprawca kradzieży katalizatorów

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, prowadzą czynności związane z szeregiem kradzieży katalizatorów, do których doszło na terenie powiatu kamiennogórskiego. W trakcie wykonywanych czynności policjanci dotarli do nagrania wizerunku prawdopodobnego sprawcy tych przestępstw.Jeśli rozpoznasz mężczyznę z nagrania – zadzwoń do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze – 478 736 200.

Pokaż więcej

Zderzenie z motorakiem w Kamiennej Górze

Do zderzenia samochodu osobowego z motorakiem doszło dziś (czwartek, 16 maja) na przejeździe kolejowym na ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ruch odbywa się wahadłowo. Z ustaleń policji wynika, że 50-letni kierujący osobówką, w czasie kiedy sygnalizacja nadawała sygnał czerwony, wjechał na przejazd kolejowy i uderzył w czeski szynobus. Kierowca był zakleszczony, pomogli mu strażacy. Na miejsce wezwany został również zespół ratownictwa medycznego. 

Pokaż więcej