Potrącenie pieszego w Ptaszkowie

Potrącenie pieszego w Ptaszkowie. Kamiennogórska policja apeluje o zdrowy rozsądek!

Około godziny 2 w nocy z 7 na 8 października 2022 roku policjanci Posterunku w Marciszowie zostali zadysponowani do wypadku drogowego, do którego doszło w Ptaszkowie na drodze krajowej nr 5.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, kierujący pojazdem marki Audi A3, poza terenem zabudowanym, podczas manewru wyprzedzania potrącił pieszego poruszającego się prawidłową stroną drogi. 36-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący był trzeźwy, natomiast potrącony mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Na miejscu prowadzone były czynności procesowe przez kamiennogórskich policjantów i technika kryminalistyki, które mają kluczowe znaczenie w ustaleniu dokładnych przyczyn oraz przebiegu tego wypadku drogowego.

Po tym niebezpiecznym i tragicznym w skutkach zdarzeniu przypominamy, że:
– pieszy poza terenem zabudowanym obowiązany jest korzystać z odblasku. Dzięki niemu kierowca będzie w stanie zobaczyć pieszego wcześniej i właściwie zareagować;
– kierujący podczas manewru wyprzedzania powinien sprawdzić, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu.

Zachowajmy zdrowy rozsądek podczas korzystania z dróg zarówno piesi, jak i kierujący!

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment