Prezentacja dokonań i plan rozwoju DCRO w Kamiennej Górze

W Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii przy ul. Janusza Korczaka w Kamiennej Górze odbyło się dziś (poniedziałek, 10 października) spotkanie prezentujące dokonania i plan rozwoju DCRO w Kamiennej Górze jako ważnego Szpitala Dolnego Śląska.

Po prezentacji zakresu działalności medycznej placówki połączono się online z prof. dr hab.n.med. Jarosławem Czubakiem – Krajowym Konsultantem w dziedzinie ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Rafał Ślusarz – Senator RP oraz Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, który ogłosił oficjalnie decyzję o realizacji inwestycji Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii: budowy i uruchomienia Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

– Pacjenci z Dolnego Śląska będą mieli lepszą opiekę. W Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Kamiennej Gorze powstanie Pracownia Rezonansu Magnetycznego, która ułatwi diagnozowanie schorzeń.
Bardzo cieszę się z tej inwestycji, dziękuję wspierającym i gratuluję pracownikom szpitala – sprzęt trafi w dobre ręce! – mówi wiceminister Marzena Machałek.

Przypominamy, że 2021 roku placówka zmieniła nazwę podkreślając znaczenia Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w procesie leczenia pacjentów. Dotychczasową nazwę Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji zmieniono na Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii.

– Od kilku lat szpital prężnie się rozwija. Przeprowadzono wiele inwestycji, takich jak remont dachu, zakup aparatu RTG, modernizacja systemu retencyjnego, rozbudowa instalacji tlenowej. Kolejny krokiem w rozwoju działalności szpitala będzie uruchomienie Pracowni Rezonansu Magnetycznego – napisał w mediach społecznościowych wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Gościnnie przemówił również dr n.med. Marek Ścieszka – Wiceprezes Zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia.

Zobacz inne

Leave a Comment