Dni Kamiennej Góry 2018 – Podsumowanie

Koncerty, zawody sportowe, wystawy i inne wydarzenia przez trzy dni zdominowały życie Kamiennej Góry. Od 8 do 10 czerwca nad zalewem, przy muzyce bawiło się kilka tysięcy osób. Towarzyszyły im znakomite nastroje i doskonała atmosfera.

Dni Kamiennej Góry 2018 rozpoczęła uroczysta parada mieszkańców – to nowość w programie Święta Miasta. Poprowadziła ją spod ratusza specjalna muzyczna platforma, z której kamiennogórscy dj’e, przy dźwiękach muzyki zapraszali wszystkich do przyłączenia się do przemarszu. W pochodzie przeszli samorządowcy, przedstawiciele miast partnerskich oraz mieszkańcy. Paradzie towarzyszyła świetna zabawa i pozdrowienia uśmiechniętych przechodniów. Korowód przeszedł ulicami miasta nad zalew, gdzie burmistrz Krzysztof Świątek dokonał uroczystego przekazania kluczy do miasta.

Pierwszy dzień zdominowany został przez muzykę disco-dance, a gwiazda wieczoru, zespół After Party wypełnił wszystkie miejsca pod sceną. Tradycją Dni Kamiennej Góry stała się już piątkowa dyskoteka prowadzona przez Kamiennogórski Dj’s Team, przy której publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

Sobotę rozpoczęły zmagania sportowców. Swoje zawody w ramach Dni Kamiennej Góry rozegrali wędkarze, tenisiści i szachiści. W Szkole Podstawowej nr 2 rozegrana została XI Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Na pływalni odbył się mecz pływacki Kamienna Góra – Wałbrzych, a na orliku przy ul. Lubawskiej rozegrano turniej streetballa oraz unihokeja. O 15 z zalewu wystartował IV Cross Kamdżordzia – bieg przełajowy i cross rowerowy na dystansie 20 km. Sobota to także wydarzenia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.

Na scenie natomiast wystąpili laureaci ubiegłorocznych Festiwali Coverów i Green Water Festival – Robbie Wiliams Band, Elvis Revival i Wishmasters. Gwiazda wieczoru, znany i popularny polski zespół Happysad sprawił, że na widowni ponownie ciężko znaleźć było wolne miejsce.

Niedziela to kolejne zmagania sportowców i tradycyjne kamiennogórskie wydarzenia – XVI Przegląd Piosenki Przedszkolnej i XIII Biesiada z piosenką. Następnie na scenie wystąpił zespół Princes w znakomity sposób coverujący utwory grupy Queen. Kulminacją niedzieli i całych Dni Kamiennej Góry był koncert Agnieszki Chylińskiej, który przyciągnął nad zalew tłumy widzów.

Nowością tegorocznych wydarzeń była wspomniana już parada mieszkańców oraz specjalne animacje dla dzieci. Najmłodsi też doskonale bawili się na wesołym miasteczku i dmuchawcach, grach zręcznościowych i konikach.

Widzowie chwalili sobie zarówno program, jak i organizację całych Dni Kamiennej Góry. Swoje wyrazy uznania i zadowolenia wyrażali również przedstawiciele zagranicznych delegacji, które odwiedziły w tych dniach nasze miasto.

Warto dodać, że po raz pierwszy wykorzystany tu został sprzęt zakupiony przez Miasto z dofinansowaniem funduszy Unii Europejskiej – m.in. profesjonalna scena, płoty czy domki handlowe.

Info: Miasto Kamienna Góra

Kliknij poniższe zdjęcie aby przejść do galerii.Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Dni Kamiennej Góry 2018 – Podsumowanie”

  1. […] Obszerna relacja z Dni Kamiennej Góry 2018 dostępna tutaj. […]

Leave a Comment