Znęcał się nad swoją babcią. Wszczynał awantury, ubliżał i bił starszą kobietę

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 74-letnią babcią. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 30-latka, który znęcał się nad swoją 74-letnią babcią. Mężczyzna wszczynał awantury, ubliżał oraz bił starszą kobietę. Trwająca od kilku miesięcy gehenna kobiety, wobec której wnuczek stosował przemoc psychiczną oraz fizyczną, zakończyła się. W minioną niedzielę (1 marca) został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas interwencji w mieszkaniu babci. Kobieta przyznała policjantom, że obawia się o swoje życie i zdrowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

To nie była pierwsza interwencja w tym mieszkaniu. Podobne sytuacje zdarzały się już wcześniej. Sprawca był już karany za to przestępstwo, jednak jak widać nie wyciągnął z tego żadnych wniosków. Tym razem na podstawie zgromadzonych materiałów, wczoraj (3 marca) sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Wałbrzycha grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zdjęcie ilustracyjne

Share

Zobacz inne

Leave a Comment