Z kamiennogórskimi policjantami o bezpiecznych wakacjach

Celem ogólnopolskiej akcji “Bezpieczne wakacje” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Kamiennogórscy policjanci w przeddzień wakacji, za pośrednictwem mediów lokalnych, internetu, jak też spotkań w szkołach i na festynach promują zasady bezpiecznego zachowania.

Na terenie powiatu kamiennogórskiego w przeddzień wakacji funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przeprowadzili szereg spotkań w szkołach podstawowych oraz na organizowanych w powiecie festynach. Przypominali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji, podczas podróży, na koloniach czy półkoloniach, a w szczególności w ramach ogólnopolskiej akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” o zachowaniu ostrożności podczas kąpieli w akwenach wodnych i w ich obrębie.

Policyjne statystyki pokazują, że mimo wielu akcji prowadzonych w okresie wakacyjnym, jak też przed jego rozpoczęciem, w dalszym ciągu regularnie dochodzi w tym czasie do wielu tragicznych zdarzeń, których można by było uniknąć, gdybyśmy wszyscy kierowali się zasadami bezpieczeństwa. W trakcie wizyt w szkołach kamiennogórscy policjanci rozdali w tym celu młodym ludziom ulotki przypominające o zachowaniu zasad bezpieczeństwa szczególnie nad wodą.

Pamiętajmy!

– jadąc nad morze czy jezioro należy kąpać się w miejscach do tego wyznaczonych pod okiem ratownika

– nie należy się kąpać w pobliżu mostów, portów czy przystani

– zawsze należy bezwzględnie przestrzegać regulaminu kąpieliska, z którego korzystamy

– pod żadnym pozorem nie należy skakać do wody szczególnie bęąc rozgrzanym, zawsze przed wejściem do wody należy się schłodzić

– nigdy nie należy wchodzić do wody i pływać po spożyciu alkoholu

– na plażę bezwzględnie oprócz nakrycia głowy zabieramy krem z filtrem

– obserwujemy osoby, które w pobliżu korzystają z kąpieliska, plażują, bowiem zawsze może się okazać, że ktoś gorzej się poczuł, bądź zasłabł, wtedy niezwłocznie dzwonimy na numer alarmowy 112

– korzystając ze sprzętów wodnych, nigdy nie zdejmujemy kapoka

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz