Policjanci kamiennogórscy podczas ćwiczeń dowódczo-sztabowych “Ratownik 2019”

Kamiennogórscy policjanci 11 czerwca br. wspólnie z innymi służbami przeprowadzili ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod kryptonimem „Ratownik 2019”. Działania te zostały zorganizowane w Kamiennej Górze na drodze wyjazdowej z miasta, gdzie według założenia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejscu było wielu poszkodowanych. Głównym celem ćwiczeń było współdziałanie Policji z innymi służbami oraz podmiotami pozapolicyjnymi w przypadku prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzeń drogowych z udziałem wielu osób poszkodowanych.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dn. 11 czerwca br. uczestniczyli w ćwiczeniach dowódczo – sztabowych pod kryptonimem „Ratownik 2019”, zorganizowanych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze. Policjanci wraz z innymi służbami, tj. z Państwową Strażą Pożarną z Kamiennej Góry, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi powiatu kamiennogórskiego oraz Pogotowiem Ratunkowym, przeprowadzili działania ratownicze na drodze gminnej prowadzącej w kierunku Przedwojowa.

Ćwiczenia rozpoczęły się od informacji telefonicznej, przekazanej dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przez dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów – osobowego oraz autobusu, gdzie jest co najmniej kilkunastu rannych. Wysłani na miejsce policjanci po potwierdzeniu powyższych informacji, mieli za zadanie zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu wydostania wszystkich poszkodowanych z pojazdów, jak też sami przystąpili do udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym samym czasie patrole Ruchu Drogowego miały za zadanie czasowo wyłączyć z ruchu drogę, jak też wyznaczyć stosowne objazdy. Następnie na miejsce wysłana została grupa dochodzeniowo – śledcza, jak też przewodnik z psem, który miał za zadanie odnaleźć jednego z pasażerów, który w wyniku szoku pourazowego oddalił się w nieznanym kierunku przed przybyciem służb ratowniczych. Jednocześnie policjantka z Ruchu Drogowego musiała odebrać poród, który rozpoczął się w autobusie, biorącym udział w zdarzeniu.

Głównym celem działań „Ratownik 2019” było sprawdzenie gotowości i ocena działania wszystkich służb, co do sposobu realizacji procedur na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz doskonalenie tychże procedur w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply