Wypadek z udziałem trzech pojazdów. Kierowca bez uprawnień, pijany i po narkotykach

Na drodze krajowej nr 30 – w okolicach Zgorzelca, doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 31-latek kierując osobową Skodą, podczas manewru wyprzedzania w miejscu niedozwolonym uderzył w bok wyprzedzanego pojazdu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Nissan. W wyniku zdarzenia obrażeń doznały trzy osoby. Badania przeprowadzone w szpitalu wykazały, że kierowca skody miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, nie mając uprawnień do kierowania. Za swoje czyny mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego odpowie teraz przed sądem.

Gdy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał informację o poważnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 30 w okolicach Zgorzelca, natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego i prewencji.

Z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, iż 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki Skoda, podczas wykonywania w miejscu niedozwolonym manewru wyprzedzania uderzył w bok wyprzedzanego pojazdu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Nissan.

W wyniku zderzenia obrażeń doznali kierowca i pasażerowie pojazdu marki Skoda oraz kierowca pojazdu marki Nissan.  Poszkodowani zostali przewiezieni do rożnych placówek medycznych, celem wykonania niezbędnych procedur medycznych.

Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały, że kierujący skodą miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, nie posiadając uprawnień do kierowania, a tablice rejestracyjne przewoził w… bagażniku. Teraz za swoje czyny 31-latek odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zdrowego rozsądku i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze, a także osób, które z nami podróżują, zależy w głównej mierze od nas samych i tego jak zachowujemy się na drodze. Nie ryzykujmy życiem własnym i naszych bliskich!

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment