Czołowe zderzenie i dachowanie w rzece

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Wczoraj na naszych drogach doszło do 1 wypadku oraz kilku kolizji. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

16 grudnia 2019 roku około godziny 12.00 w Jeżowie Sudeckim na ul. Długiej doszło do wypadku.

Jak ustalili policjanci, 18-letni kierujący pojazdem marki Mazda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, przekroczył oś jezdni, doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Subaru, którym kierował 61-letni mężczyzna. Kierowcy trzeźwi. Obydwaj zostali przewiezieni do szpitala.  Odnieśli obrażenia powyżej dni 7. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wczoraj około godziny 8.30 do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w jednej z miejscowości gminy Stara Kamienica.

23-letnia kierująca pojazdem marki Opel nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała w rzece. Kobieta jechała z dwójką dzieci. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment