Zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo męża. Wyjaśniona sprawa sprzed 20 lat

Policjanci z wydziałów kryminalnych dolnośląskiej komendy wojewódzkiej oraz zgorzeleckiej komendy powiatowej rozwikłali okoliczności zdarzenia sprzed dwóch dekad i zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo swojego męża. Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wyjaśnili kulisy zdarzenia sprzed 20 lat. W grudniu 1999 roku rodzina zgłosiła zaginięcie 46-letniego mężczyzny. Policjanci podjęli w tej sprawie działania poszukiwawcze, sprawdzając wszelkie tropy mogące naprowadzić na miejsce, gdzie mógł on przebywać. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą weryfikowali nawet informację, z której wynikało, że 46 – latek przebywa za granicą. Przez długi czas nie udawało się jednak ustalić, co stało się z zaginionym. Aż do teraz. Nowe informacje, ponowna analiza zebranych wówczas materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany.

Zgromadzony przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania 54 -letniej kobiety, która usłyszała zarzut zabójstwa. Wobec zatrzymanej sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: Policja Dolnośląska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo męża. Wyjaśniona sprawa sprzed 20 lat”

  1. […] zatrzymana za zabójstwo z 1999 rokuLubawka dofinansuje budowę wodociągu Miszkowice-JarkowiceZatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo męża. Wyjaśniona sprawa sprzed 20 latKolejna zdarzenie drogowe, a sprawcą nietrzeźwy kierującyWarsztaty edukacyjno-wdrożeniowe […]

Leave a Comment