Kolejna zdarzenie drogowe, a sprawcą nietrzeźwy kierujący

49-letni wałbrzyszanin sprawcą zdarzenia drogowego na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna – jadąc od strony Świebodzic prawym pasem ruchu w kierunku dzielnicy Szczawienko – nie wyhamował i uderzył kierowanym przez siebie samochodem w tył poprzedzającego pojazdu. Sprawca miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

W minioną sobotę około godziny 16:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej w rejonie skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Piastów Śląskich. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 49-letni kierujący nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, doprowadzając do zderzenia samochodów osobowych. Od mężczyzny wyczuwalna była także woń alkoholu. Okazało się, że kierował on pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,59 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu. Za popełnione przestępstwo 73-latka czeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia nawet na 4,5 roku.

Po raz kolejny wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol – tak jak to było w tym przypadku. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment