Mieszkanka Zgorzelca zatrzymana za zabójstwo z 1999 roku

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mieszkanki Zgorzelca podejrzanej o dokonanie w 1999 roku zabójstwa męża.

Do zbrodni doszło w grudniu 1999 roku, kiedy w czasie awantury domowej kobieta zadała swojemu mężowi cios przy użyciu noża powodując jego zgon. Zwłoki mężczyzny zostały następnie ukryte, a na Policję zgłoszono jego zaginięcie.

Dzięki działaniom podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu ustalono, że „zaginiony” padł ofiarą zabójstwa, którego sprawcą była jego żona. Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

W sprawie przeprowadzono inne dowody, w tym przesłuchano świadków, a także dokonano oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie pomimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni.

Po przeprowadzeniu przesłuchania, Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

Za zbrodnie zabójstwa, 54-letniej kobiecie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Zobacz inne

One Thought to “Mieszkanka Zgorzelca zatrzymana za zabójstwo z 1999 roku”

  1. […] to content 9 września 2019 Najnowsze artykułyMieszkanka Zgorzelca zatrzymana za zabójstwo z 1999 rokuLubawka dofinansuje budowę wodociągu Miszkowice-JarkowiceZatrzymali kobietę podejrzaną o […]

Leave a Comment