Warsztaty dla nauczycieli

W dniu 23 lutego br. w szkółce leśnej w Krzeszowie odbyły się warsztaty wykonywania zielników, w którym udział wzięli nauczyciele ze szkół powiatu kamiennogórskiego. Kurs dla nauczycieli był dodatkowym działaniem realizowanym przez Powiat Kamiennogórski, w ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Kamienna Góra, w ramach zadania “Ekowycieczki po Ziemi Kamiennogórskiej”. Przypominamy, że pierwsze warsztaty, z udziałem dzieci, odbyły się rano, o czym informowaliśmy wcześniej.

Ekowycieczki po Ziemi Kamiennogórskiej

Pod okiem specjalistów Tomasza Mielecha ze Związku Polskich Artystów Fotografików i Tadeusza Piotra Prociaka – fotografa, nauczyciele poznali technikę wykonywania zielników metodą fotograficzną (cyjanotypia).

Cyjanotypia jest bardzo prostą i intuicyjną metodą fotograficzną pozwalającą na wykonywanie odbitek na własnoręcznie wykonanym papierze światłoczułym. Technika ta nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, jest niezwykle tania i doskonale nadaje się do robienia np. zielników roślin realizowanych metodą stykową.

Warsztaty miały na celu przyswojenie tej techniki przez nauczycieli, którzy następnie będą mogli ją wykorzystywać w celach edukacyjnych na lekcjach przyrody, a nawet chemii co będzie stanowiło ciekawe urozmaicenie zajęć lekcyjnych.

Share

Zobacz również

Leave a Reply