Układają asfalt w Ciechanowicach

Trwa przebudowa drogi gminnej nr 114443D w miejscowości Ciechanowice (gm. Marciszów). Przebudowany zostaje blisko pół kilometrowy odcinek drogi dojazdowej do budynków mieszkalnych i przystanku kolejowego.

Dzisiaj (poniedziałek, 20 grudnia) wykonawca układał pierwszą warstwę asfaltu. Przypominamy, że w postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Inżynieria Lądowa Interko z Kamiennej Góry. Koszt inwestycji wynosi blisko 500 tys. zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi blisko 295 tys. zł. Środki własne z budżetu gminy Marciszów wynoszą blisko 197 tys. zł.

– Z wielką niecierpliwością oczekujemy zakończenia tej inwestycji. Na budowie jestem obecny bardzo często i staram się monitorować sytuację, bo już jest późna pora i w powietrzu pachnie zimą. Podobnie radni i mieszkańcy się denerwują, a niektórzy nawet zapowiadali mi, że tej inwestycji w tym roku nie uda się zrealizować. Niestety nie wszystko zależy ode mnie, pracowników i nawet od samego głównego wykonawcy, który stara się jak tylko może. Były niezależne od nas opóźnienia w dostawach materiałów budowlanych, czekaliśmy na wolny termin maszyny do asfaltowania, a gdy ta mogła wykonywać pracę, to zabrakło masy asfaltowej w wytwórni, bo z kolei wytwórnia mas oczekiwała na komponenty niezbędne do produkcji mówi wójt Wiesław Cepielik. – Dziś mam nadzieję, że wszystkie problemy już są za nami, a nasi mieszkańcy i użytkownicy będą wreszcie mogli skorzystać z nowej drogi. Jesteśmy blisko końca tej inwestycji. Nie poddajemy się – dodaje wójt, który wizytował placu budowy.

Więcej informacji z gminy Marciszów prezentujemy tutaj.
Inne inwestycje prowadzone na terenie powiatu kamiennogórskiego prezentujemy tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment