Trwa modernizacja i budowa oświetlenia w gminie Marciszów

Trwa modernizacja i budowa oświetlenia w gminie Marciszów. Miejscowość Wieściszowice z nowym oświetleniem drogowym. Przypominamy, że wójt Wiesław Cepielik w ubiegłym miesiącu podpisał umowę z wykonawcą, który zmodernizuje i wybuduje nowe oświetlenie uliczne na terenie gminy Marciszów.

– Pierwszy odcinek naszej dużej inwestycji właśnie został zrealizowany. Mieszkańcy Wieściszowic zostali wyposażeni w prawie kilometrowy odcinek oświetlenia od tzw. “zegara” do sklepu. Długo trzeba było czekać, ale jest i świeci. Wkrótce po nowym roku powstaną i zostaną zmodernizowane kolejne odcinki oświetlenia w innych sołectwach naszej gminy – mówi wójt Wisław Cepielik.

W ramach zadania wykonawca dokonana m.in. wymiany istniejących wyeksploatowanych i nieefektywnych opraw wysokoprężnych na nowoczesne oprawy ze źródłami światła LED, wymienionych zostanie 56 sztuk zegarów astronomicznych, wybudowana zostanie nowa infrastruktura oświetlenia drogowego oraz demontaż istniejących linii i opraw na słupach Tauron.

– Prace przy modernizacji i budowie oświetlenia już trwają i zgodnie z harmonogramem będą trwały cały 2023 rok do stycznia 2024 roku. Inwestycja swym zasięgiem obejmie sołectwa: Wieściszowice, Ciechanowice, Marciszów, Sędzisław, Pastewnik, Pustelnik. Ogólna wartość zadania to ponad 1,85 mln zł – dodaje wójt Wiesław Cepielik.

Przypominamy, że w ostatnim czasie na terenie gminy Marciszów zrealizowano już inwestycje związane z budową lub modernizacją oświetlenia m.in. w Sędzisławiu, Pastewniku, Domanowie, Ciechanowicach, Wieściszowicach, Pustelniku i Marciszowie, co prezentowaliśmy na naszym portalu wcześniej.

Więcej informacji z gminy Marciszów tutaj.
Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment