Spotkanie konsultacyjne w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi

W dniu 27 czerwca 2019 roku w sali koncertowej Kamiennogórskiego Muzeum Tkactwa odbyło się spotkanie konsultacyjne dla samorządowców dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi.

W spotkaniu udział wzięły aż trzy posłanki: Iwona Krawczyk, Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Ewa Drozd.

Spotkanie zorganizowała redakcja miesięcznika „Przegląd Komunalny” wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sanikom z Lubawki. Było to kolejne spotkanie w poszukiwaniu rozwiązań w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi.

Temat spotkania dotyczył m.in. nasilających się problemów związanych z zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Samorządowcy zaniepokojeni są wzrostem kosztów zagospodarowania, głównie odpadów tzw. kalorycznych. Proponowane zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie pokrywają się z potrzebami i mogą wpłynąć na zwiększenie kosztów.

Przypominamy, że w lutym spotkanie konsultacyjne zostało zorganizowane w Urzędzie Miasta Kamienna Góra. Nasza relacja dostępna tutaj.

Share

Zobacz również

One Thought to “Spotkanie konsultacyjne w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi”

  1. […] Spotkanie konsultacyjne w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Wideo […]

Dodaj komentarz