Gang Olsena z Boguszowa Gorc. Włamali się do marketu i ukradli proszek do prania

Trzech młodych ludzi zatrzymali policjanci z Boguszowa Gorc. 19-letni szef grupy opracował plan skoku, który wykonał z dwoma 16-letnimi pomagierami. Włamali się do marketu i ukradli 12 szt. opakowań proszku do prania. Za popełnione przestępstwo 19-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O losach obu 16 latków zadecyduje sąd rodzinny.

25 czerwca br. tuż po godz. 3.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach zostali powiadomieni o włamaniu do marketu. Sprawcy wybili szybę wystawową i ukradli, to co było najbliżej, czyli 12 szt. opakowań proszku do prania.
Mając doskonałe rozpoznanie lokalnego środowiska mundurowi od razu wytypowali i jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech sprawców włamania i kradzieży. Szefem grupy był 19-letni mieszkaniec Boguszowa Gorc, który jak na szefa przystało opracował plan genialnego skoku, który polegał na wybiciu szyby w markecie i zabraniu wszystkich rzeczy, które znajdowały się w zasięgu ręki. Skoku dokonał wspólnie z dwoma 16-letnimi pomagierami. Po wybiciu szyby wystawowej okazało się, że ukraś mogą tylko proszek do prania. Hołdując zasadzie, że lepszy rydz niż nic, z marketu wynieśli 12 szt. opakowań tego środka czystości.
W czasie prowadzonych czynności wszyscy przyznali się do zarzuconego czynu. Za popełnione przestępstwo 19-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O losach obu 16 latków  zadecyduje sąd rodzinny.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment