Przekazanie medalu ppor. Stanisława Szczygła

W dniu 27 grudnia 2018 roku podczas III sesji Rady Miasta Kamienna Góra odbyło się uroczyste przekazanie do Ratusza medalu ppor. Stanisława Szczygła, za bohaterską walkę o wolną, niepodległą ojczyznę.

Medal na ręce burmistrza Janusza Chodasewicza przekazali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze – Wiktoria i Cezary Pileccy, którzy są krewnymi wielkiego bohatera XX wieku – Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Inicjatorem przekazania medalu był regionalista Bogdan Adamus, który jest również członkiem społecznej grupy osób koordynujących działania dotyczące godnego upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada na rok 2018.

Ppor. Stanisław Szczygieł był legionistą i żołnierzem elitarnego 3 Pułku Piechoty Legionów w latach 1917-1921. Uczestnik walk o kształt granic Ojczyzny w latach 1918-1920 i Kawaler Orderu Virtuti Militari. Po II wojnie światowej mieszkaniec Kamiennej Góry. Pochowany został w 1988 roku na cmentarzu komunalnym przy ul. Katowickiej w Kamiennej  Górze.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Przekazanie medalu ppor. Stanisława Szczygła”

  1. […] Przypominamy również, że 27 grudnia 2018 roku podczas III sesji Rady Miasta Kamienna Góra odbyło się uroczyste przekazanie do ratusza medalu ppor. Stanisława Szczygła, za bohaterską walkę o wolną, niepodległą ojczyznę, o czym informowaliśmy tutaj. […]

Leave a Comment