Poświęcenie Krzyża w Czadrowie

Informujemy zainteresowanych mieszkańców regionu, iż dnia 21 sierpnia 2016 roku (niedziela) odbędzie się poświęcenie wyremontowanego Krzyża przydrożnego w sołectwie Czadrów.

Po Mszy Świętej w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Czadrowie wierni udadzą się pod Krzyż przydrożny. Poświęcenie Krzyża odbędzie się z udziałem księdza proboszcza Aleksandra Siemińskiego i biskupa Stanisława Dowlaszewicza, który na co dzień pełni funkcję biskupa pomocniczego w diecezji Santa Cruz die la Sierra w Boliwii.

Ks. Bp Stanisław od prawie 30 lat jest misjonarzem w dalekiej Boliwii i poprzez portal czadrow.pl żywo interesuje się sprawami sołectwa Czadrów. Obecnie przebywa w Polsce i chętnie poświęci nasz odrestaurowany pomnik historii.

Przypominamy, iż Krzyż przydrożny został odrestaurowany z inicjatywy Stowarzyszenia Brama Czadrowska. Cały proces renowacji dostępny w tagach renowacja krzyża.

Zapraszamy mieszkańców Czadrowa i wszystkich zainteresowanych na poświęcenie Krzyża.

79831Również podczas niedzielnej Mszy Świętej zostaną wprowadzone na ołtarze relikwie II stopnia dwóch błogosławionych polskich franciszkanów z Pariacoto.
Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski zostali zamordowani za wiarę w Pariacoto w Peruwiańskich Andach przez terrorystów z Komunistycznej Partii Peru “Świetlisty Szlak”. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Relikwie zostały przywiezione do Czadrowa przez mieszkańca naszego sołectwa, który był przyjacielem bł. Michała Tomaszka.

Ta wiadomość została wysłana Systemem SMS.

79162

Share

Zobacz inne

Leave a Comment