Policjanci uratowali człowieka przed wychłodzeniem

W trudnych warunkach podczas mroźnego wieczora i znacznej ilości śniegu policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry, Druhami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Ratownikami Medycznymi uratowali 52 – latka przed wychłodzeniem.

Dyżurny kamiennogórskiej Policji wieczorem 06 lutego br. otrzymał informację o mężczyźnie mieszkańcu Gminy Lubawki, który pozostawił list pożegnalny sugerując zamiar popełnienia samobójstwa. Z listu wynikało, iż zażył sporą ilość lekarstw, którą popił alkoholem a następnie oddalił się z miejsca zamieszkania. Policjanci z Komisariatu Policji niezwłocznie przystąpili do działań a dyżurny jednostki wraz z Kierownictwem ogłosił alarm dla jednostki mobilizując wszystkich funkcjonariuszy do działania.

Policjantka Komisariatu Policji w Lubawce po ustaleniu numeru abonenckiego zdesperowanego mężczyzny nawiązała z nim kontakt telefoniczny. Mimo kilkukrotnych prób i trudności w nawiązaniu jakiejkolwiek rozmowy udało się ustalić miejsce przebywania osoby. Człowiek leżał w śniegu w rejonie zabudowań gospodarczych jednego z osiedli. Był w stanie wychłodzenia organizmu a kontakt z nim stawał się bardziej utrudniony.

Policjanci wraz ze strażakami do czasu przybycia służb ratunkowych umieścili osobę w radiowozie nawiązując z osobą ciągły kontakt. Mężczyzna przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

Zaangażowanie funkcjonariuszy wszystkich służb przyczyniło się do uratowania osoby przed śmiercią. Funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, w okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem. Nie bądźmy w takich sytuacjach obojętni. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment