Koncert – Janek Samołyk

W dniu 8 lutego 2019 roku w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbył się koncert Janek Samołyk Acoustic.

Organizatorem koncertu było kamiennogórskie Centrum Kultury. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu “Koncert miesiąca”. Zebranej publiczności zaprezentował się wrocławski wokalista, gitarzysta i autor piosenek – Janek Samołyk. Artysta tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w języku ojczystym. W Sali Witrażowej wykonał mieszankę brytyjskiego rocka i klimatyczne utwory, które wprowadziły publiczność w magiczny nastrój.

Przypominamy, że muzyka Janka zachwyciła również jurorów konkursu debiutów na OFF Festivalu w 2009 roku gdzie wygrał plebiscyt i zebrał dobre recenzje od jury, w którego składzie zasiadał m.in. Artur Rojek. Rok później wrocławianin został finalistą Jarocina, otrzymał też Nagrodę Prezydenta Gdańska na IX festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. Od tamtej pory muzyk zagrał już kilkaset koncertów (m.in. trasa w Chinach).

Artysta ma w swoim dorobku płyty “Wrocław” (2010), “Problem z wiernością” (2012) i “Na prezent” (2014). Od 2017 roku związany jest z wytwórnią Thin Man Records i pod jej marką ukazał się jego najnowszy album “Czas najlepszy w życiu”. Muzycznie jest to najbardziej zróżnicowany materiał w dorobku wrocławskiego artysty, zaś tekstowo najbardziej osobisty i dojrzały. Oczywiście utwory z ostatniej płyty artysta również zaprezentował kamiennogórskiej publiczności.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment