Podziękowania dla “Społecznejszwalni”

Pracownicy Urzędu Miasta w Kamiennej Górze wspierają społeczną akcję szycia maseczek. Urzędnicy zebrali i przekazali wolontariuszom ze “Społecznejszwalni” – 2 400 zł.

“Społecznaszwalnia” to nieformalna grupa, której działalność polega na szyciu i dostarczaniu maseczek bawełnianych, wielokrotnego i jednorazowego użytku. Trafiają one do osób, które najbardziej tej pomocy potrzebują.
Grupa powstała w związku z ogromnymi brakami środków ochrony własnej w służbie zdrowia, a także w policji i straży pożarnej. Obecnie w akcję zaangażowanych jest około 100 osób w tym 70 szwaczy i szwaczek.

Dzięki darczyńcom oraz pracy wolontariuszy udało się już przekazać ok. 12 000 maseczek wielorazowych oraz jednorazowych m.in. do: Powiatowego Centrum Zdrowa, stacji pogotowia ratunkowego, Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji, Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, jednostek OSP, Domu Pomocy w Szarocinie, Domu Seniora w Krzeszowie, Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Jeleniej Górze, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (dla opiekunów i podopiecznych po 65 r.ż.), wszystkich przychodni na terenie powiatu kamiennogórskiego, Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich, szpitala w Bolesławcu i pogotowia zakupowego działającego na terenie powiatu zgorzeleckiego.
Mimo dostaw zapotrzebowane na maseczki ochronne nadal jest duże.

– W imieniu własnym jak i wszystkich osób związanych ze #społecznaszwalnia chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi Miasta Kamienna Góra Januszowi Chodasewiczowi oraz pracownikom Urzędu Miasta za zbiórkę i przekazanie na moje ręce kwoty 2 400 zł, która zasili konto #spolecznaszwalnia. Szczególne podziękowania dla Karoliny Adamczyk za organizację zbiórki w urzędzie – napisał Przemysław Sondej.

Share

Zobacz również

Leave a Reply