Pijany wjechał w słup

Policjanci kamiennogórskiej drogówki w sobotni wieczór wykonywali czynności związane z kolizją w miejscowości Gorzeszów (gm. Kamienna Góra). 31-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w słup energetyczny. Po zbadaniu mężczyzny okazało się, że jest nietrzeźwy.

W sobotę, 1 października 2022 roku policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Gorzeszów (gm. Kamienna Góra).
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 31-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego najechał na słup energetyczny, a także uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. Na szczęście pasażerowi, który z nim jechał, nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment