Spotkanie autorskie z pisarką Urszulą Honek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze odbyło się dziś (sobota, 1 października) ekopoetyckie spotkanie autorskie i warsztaty z pisarką Urszulą Honek. Wydarzenie zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której w tym roku przyświeca hasło „To musi się powieść”. Spotkanie autorskie prowadziła Marcelina Halaś, a jego uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje własne autorskie wiersze.

Pisarka Urszula Honek jest autorką m.in. zbioru opowiadań Białe noce, których premiera miała miejsce z końcem stycznia br. W opisie wydawcy, którym jest wydawnictwo Czarne, możemy przeczytać:

Z pozoru nic się nie dzieje: mała podgórska miejscowość, kilka osób, nieuchwytny czas. A jednak światło się ściemnia, atmosfera gęstnieje, ktoś umiera w upalny dzień we własnym łóżku, ktoś spada ze skarpy, ktoś bezustannie krąży w ciemnościach. W debiutanckim zbiorze opowiadań Urszuli Honek, który spleciony jest delikatnymi nićmi powiązań niczym powieść, codzienność staje się niepokojąca i mroczna, choć źródła zagrożenia nie sposób odnaleźć. Ludzie rodzą się i umierają, tęsknią i marzą, smucą się i boją, aż w końcu niepostrzeżenie tracą zmysły. Mieszają się tu perspektywy czasowe, zmieniają narratorzy, coś się dzieje na jawie, coś w głowie szaleńca, a w górskich dolinach kładzie się ciemność.

Seria warsztatów i wydarzeń pod nazwą EKO-TEKA jest częścią realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu „Nasze TU i TERAZ w Kamiennej Górze”.

Zobacz również warsztaty w kamiennogórskiej bibliotece i sąsiedzką wymianę roślin.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment