Odsłonięto tablicę pamiątkową

Na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Katowickiej w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj (czwartek, 11 listopada) oficjalne odsłonięcie tablicy pamiątkowej na grobie majora Józefa Sierocińskiego.

Przypominamy, że Minister Obrony Narodowej z dniem 19 marca 2021 roku mianował kpt. Józefa Sierocińskiego na stopień majora. Procedurę ws. kpt. Sierocińskiego o uhonorowanie tej postaci pośmiertnym mianowaniem na stopień majora rozpoczęto w ubiegłym roku, o czym informowaliśmy tutaj.

Przed odsłonięciem tablicy, w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny i wspomnienie majora Józefa Sierocińskiego, o czym informowaliśmy tutaj.

Kamiennogórskie uroczystości związane z upamiętnieniem majora Józefa Sierocińskiego zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dyplom okolicznościowy Kancelaria Prezydenta RP przekazała lokalnemu regionaliście Bogdanowi Adamusowi, o czym informowaliśmy tutaj. Regionalista Bogdan Adamus od lat pogłębia wiedzę dotyczącą majora, zbierając kolejne fakty z życia tego patrioty zasłużonego dla niepodległości Polski i mieszkańca Kamiennej Góry.

Więcej informacji o Sierocińskim można przeczytać na naszym portalu tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment