Nietrzeźwi rowerzyści na drogach powiatu

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego oraz Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 30 marca br. zatrzymali aż czterech nietrzeźwych użytkowników dróg na terenie powiatu kamiennogórskiego. Byli to rowerzyści, jednak swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodowali spore zagrożenie dla innych uczestników dróg.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie patrolu terenu miasta Kamiennej Góry na ul. Skłodowskiej zauważali przemieszczającego się rowerzystę. Sposób jazdy kobiety wskazywał, iż najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Patrol zatrzymał go do kontroli, kierującym okazał się 24 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnym uczestnikiem stwarzającym zagrożenie na drodze i znajdującym się pod wpływem alkoholu był kolejny rowerzysta również zatrzymany zatrzymany na drodze publicznej na Al. Wojska Polskiego w Kamiennej Górze. Patrol Ruchu Drogowego, zatrzymał do kontroli 41 – letniego mężczyznę, którego sposób jazdy wskazywał na jego nietrzeźwość. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego posiadał prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnym zatrzymanym rowerzystą do kontroli był 33 – latek jadący rowerem na ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Mieszkaniec Kamiennej Góry w organizmie posiadał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Innym uczestnikiem ruchu drogowego znajdującego się pod wpływem alkoholu był kolejny rowerzysta zatrzymany na terenie Gminy Marciszów przez patrol Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Policjanci zatrzymali do kontroli 58 – letniego mężczyznę, którego sposób jazdy wskazywał na jego nietrzeźwość. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego posiadał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego znajdujących się w stanie nietrzeźwości policjanci zastosowali grzywnę w drodze nałożenia mandatu karnego.

Wprowadzone zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 11 kwietnia 2017 roku, wprowadziły do taryfikatora konkretnie kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci od 300 do 500 zł, w drugim – 500 zł.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment