Tymczasowy areszt dla 25-latka zatrzymanego za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu wobec 25-letniego wałbrzyszanina zatrzymanego w poprzednią środę przez policjantów Komisariatu Policji I Wałbrzychu, przy współpracy z funkcjonariuszami piątego komisariatu oraz Straży Granicznej. Mundurowi udowodnili mężczyźnie, a następnie postawili zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego pierwszego komisariatu w wyniku realizacji informacji własnej 27 marca tego roku nad ranem wraz z funkcjonariuszami z „piątki” oraz przy wykorzystaniu psa służbowego Straży Granicznej specjalizującego się w wykrywaniu narkotyków, zatrzymali 25-latka w jednym z mieszkań w dzielnicy Biały Kamień. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można był wykonać ponad 800 porcji handlowych tego narkotyku, a w samochodzie podejrzanego mniejsze ilości środków odurzających w postaci marihuany.

W stosunku do mężczyzny sąd zastosował już dwumiesięczny areszt. Za posiadania znacznej ilości środków psychotropowych oraz odurzających sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek został osadzony w Areszcie Śledczym w Świdnicy.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply