Uciekał przed policjantami. Kierował samochodem pod wpływem alkoholu

Kierujący samochodem marki Opel nie zatrzymał się do kontroli kamiennogórskim Policjantom, uciekał przed policjantami. Po skutecznym pościgu kierowca został zatrzymany. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierujący 45 – latek miał prawie 2,18 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło około godziny 23:00 30 marca br. na jednej z ulic w Kamiennej Górze. Patrol prewencji postanowił zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego marki Opel. Kierujący nie zatrzymał się policjantom, mimo wydawanego wyraźnego sygnału do zatrzymania. Rozpoczęli oni pościg, blokując drogę ucieczki kierowcy i unieruchomili pojazd a kierowca został obezwładniony.

Szybko ustalono, że 45 – latek to mieszkaniec gminy Kamiennej Góry a przyczyną uniknięcia kontroli było to, iż znajdował się pod wpływem działania alkoholu. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami a samochód zabezpieczono na parkingu.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem działania alkoholu za który grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczka przed policjantami do lat 5.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment