Tytoń, narkotyki i broń w magazynie w Kamiennej Górze

W dniu 18 września 2019 roku dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili niezwykle skuteczną akcję wymierzoną w nielegalną produkcję papierosów. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zlikwidowali znajdujący się na terenie Kamiennej Góry magazyn wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, w którym znaleźli też narkotyki i broń.

W magazynie funkcjonariusze celno-skarbowi zastali trzy osoby. Znaleźli też samochody: ciężarowy typu furgon, z którego dokonywano rozładunku towaru i osobowy wraz z kierowcą. Zaskoczeni na gorącym uczynku podejrzani próbowali zamknąć się w magazynie.

Funkcjonariusze wkroczyli do magazynu, który został natychmiast  przeszukany. W trakcie czynności ujawniono susz tytoniowy w łącznej ilości 1 872 kg (szacunkowa wartość 437 333  zł) oraz 623 kg tytoniu krojony bez znaków akcyzy (szacunkowa wartość 1 314 106 zł). W pomieszczeniach znajdowały się także maszyny do cięcia i suszenia tytoniu.

W trakcie przeszukania ujawniono też narkotyki: marihuanę w ilości 0,37 g, amfetaminę w ilości 6,85 g, oraz trzy sztuki broni. W związku z ujawnieniem środków odurzających oraz broni niewiadomego pochodzenia wszyscy obecni na miejscu mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji.

Info: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

Share

Zobacz inne

One Thought to “Tytoń, narkotyki i broń w magazynie w Kamiennej Górze”

Leave a Comment