Zabezpieczyli ponad 1,3 t nielegalnego tytoniu i krajanki

Policjanci z powiatu świdnickiego oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej we Wrocławiu, Referat Realizacji w Wałbrzychu zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń gospodarczych ponad 1,3 t nielegalnego tytoniu i krajanki, a także samą maszynę do krojenia tytoniu, przy której w chwili zatrzymania pracowały dwie osoby. Straty Skarbu Państwa oszacowano w tej sprawie na kwotę blisko 650 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej we Wrocławiu, Referat Realizacji w Wałbrzychu prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w ramach realizacji informacji operacyjnej, „odwiedzili” jedną z posesji na terenie Świebodzic, gdzie przechowywany miał być tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Tam w jednym z pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze „przy pracy” zastali 2 mężczyzn w wieku 31 oraz 36 lat. W wyniku sprawdzenia podejrzanego miejsca ujawniono ponad 1,3 t tytoniu oraz ponad 44 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej, ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli w wyżej wymienionym miejscu czynną maszynę do krojenia tytoniu oraz wagę elektroniczną. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 650 tys. zł.

Zabezpieczony tytoń, maszyna do jego krojenia, a także waga przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo, zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego, grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 31-latek jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment