Luxtorpeda

Informujemy, iż już w marcu 2017 roku w naszym regionie swój koncert da jedna z najpopularniejszych polskich grup rockowych – Luxtorpeda.

Koncert odbędzie się podczas 5-tej edycji Wałbrzych Rock Fest. Więcej informacji na temat tego wydarzenia muzycznego tutaj.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.
W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za rok 2011.
9 maja 2012 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

Na portalu czadrow.pl posiadamy już relację z koncertu Luxtorpedy, jaki odbył się na wydarzeniu Świebodzice Rock Fest w 2014 roku i Krze-Show-Time3 w 2016 roku.

Relację z koncertu Luxtorpedy, jaki odbędzie się na Wałbrzych Rock Fest zaprezentujemy na portalu czadrow.pl. Zapraszamy niebawem.

Relacje z wydarzeń muzycznych w naszym regionie dostępne w kategorii Koncerty.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment