Świebodzice Rock Fest 2014 – Luxtorpeda, Dżem, TSA

W Hali Widowiskowo Sportowej w Świebodzicach odbyła się III edycja imprezy Świebodzice Rock Fest 2014. Osiem godzin rockowego grania to potężna dawka mocnych brzmień z udziałem debiutantów i gwiazd polskiej muzyki rockowej, jak Dżem czy TSA. Impreza Świebodzice Rock Fest na stałe wpisała się w muzyczny kalendarz tego miasta znajdującego się w naszym regionie. W tym roku na scenie wystąpiły kolejno takie grupy jak:

CLoN
Zespół grający czyste metalcore’owe dźwięki. Skład zespołu zmieniał się w czasie i przestrzeni krystalizując się w 2010 roku. W swoich projektach dążą ścieżkami metalcore’owymi i hardcorowymi, z ogromną dawką rock&roll’owej zabawy.

Lostbone
Zespół powstał pod koniec 2005 roku w Warszawie. Pełny skład ustabilizował się jednak dopiero na początku 2007. W tym samym roku ukazała się pierwsza EPka Lostbone „Time To Rise”, z której dwa numery znalazły się również na kompilacji „Hardcore Attack 2007”.

Soma White
Zespół pochodzący z Trójmiasta. Grupa istnieje od kilku lat i gra muzykę z gatunku progresywnej, eksperymentalnej, elektronicznej i alternatywnej.

Luxtorpeda
Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego między innymi z zespołu Acid Drinkers. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór “Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma “Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku.

Dżem
Wszystkim znany zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa założony w 1973 roku przez braci Adama i Benona Otrębów oraz Pawła Bergera. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

TSA
Wszystkim znany zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza “Whatfora” Zatwarnickiego. Zespół zadebiutował w 1981 roku singlem Mass Media/Wpadka, jednakże pierwszy album studyjny pod tytułem TSA ukazał się dopiero w 1983 roku.

Zapraszamy do poniżej galerii obrazującej klimat tego szczególnego wydarzenia cyklicznie odbywającego się w naszym regionie.

Share

Zobacz inne