Kolizja, ucieczka i pościg policjantów

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który spowodował kolizję i najprawdopodobniej po pijanemu kierował samochodem. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekając przed policjantami, próbując uniknąć zatrzymania uderzył w dwa policyjne radiowozy. Podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy oraz próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze po pościgu  zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego między innymi  o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz o próbę zmuszenia ich do odstąpienia od wykonywania czynności.

27 września 2019 około godziny 11.30 policjanci zostali powiadomieni o kolizji kierującego pojazdem marki Mercedes, do której doszło w Karpaczu na ul. Kowarskiej. Kierowca ten następnie innym pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca  jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i kontynuował ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący podczas próby zatrzymania uderzył w 2 policyjne radiowozy, w których znajdowali się policjanci. Tam go zatrzymali. Kierowcą okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był agresywny rzucał się do bicia, szarpał. W trakcie czynności policjanci wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu, w związku z tym pobrano mu krew do badań.

44-latek  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.29 września br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Policja Jeleniogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment