Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących bez uprawnień

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych kierujących, którzy w ostatnich dniach wsiedli za kierownice swoich samochodów w stanie nietrzeźwości, a dodatkowo nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Jeden z mężczyzn decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Policjanci zajęli także mienie sprawcy w postaci samochodu osobowego na poczet przyszłej kary.

Surowe konsekwencje czekają kierujących, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu. O tym właśnie przekonał się 57-latek, który w miniony czwartek po godzinie 20:00 trafił w ręce policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Znajdujący się w stanie nietrzeźwości mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przy ul. Żeromskiego. Badanie wykazało u boguszowianina 1,73  promila alkoholu w organizmie. Jako że było to szóste popełnione przez podejrzanego tego typu przestępstwo, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu tymczasowo aresztował 57-latka na okres miesiąca. Policjanci zajęli także samochód mężczyzny na poczet przyszłej kary.

Następnego dnia po godzinie 1:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali natomiast na ul. Armii Krajowej 38-letniego mieszkańca naszego miasta. Jechał on samochodem osobowym mając 3,21 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna posiada także dwa orzeczone wobec niego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazy kierowania pojazdami łącznie do 2020 roku oraz decyzję o cofnięciu uprawnień od 2017 roku wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w tym przypadku w stosunku do 38-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i nakazu powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Samochód, którym kierował wałbrzyszanin, został usunięty z drogi na parking strzeżony na koszt właściciela.

Teraz podejrzani staną przed sądem. Obaj mogą spędzić za kratami więzienia nawet 5 lat.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment