Kierowca odpowie za posiadanie narkotyków. Prawdopodobnie kierował autem pod ich wpływem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Zabezpieczyli marihuanę oraz metamfetaminę. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać około 20 porcji handlowych. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań, gdyż niewykluczone, że kierował autem pod wpływem środków odurzających. Teraz grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego  podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

15 marca 2019 roku około godziny 16.40 policjanci na Alei Jana Pawła II w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Audi. Kierującym okazał  się 31-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. W trakcie kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał, był bardzo nerwowy. Okazało się, że w pudełku po papierosach miał lufkę do palenia marihuany, a także posiadał marihuanę i metamfetaminę. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać około 20 porcji handlowych. Mężczyzna przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę zażył metamfetaminę. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

Teraz za posiadanie środków odurzających grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie  okoliczności tej sprawy i sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował pojazdem pod wpływem narkotyków odpowie on również za to przestępstwo.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz