Informacja burmistrza Janusza Chodasewicza

Kamiennogórscy radni spotkają się na sesji Rady Miasta po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii. Dla zachowania wymogów bezpieczeństwa obrady i głosowania będą odbywały się on-line za pośrednictwem internetu. XXII Sesja Rady Miasta Kamienna Góra zaplanowana została na 29 kwietnia, o czym informowaliśmy tutaj.

W porządku obrad znalazło się kilka ważnych punktów m.in. przygotowana przez burmistrza Janusza Chodasewicza uchwała w sprawie zwolnienia z opłat za żłobek w czasie pandemii. Dotychczasowy statut placówki nie pozwalał na to, choć pozostaje ona zamknięta z powodów epidemicznych.

Radni mają się także zająć uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie wieloletniej umowy dzierżawy dworca kolejowego w Kamiennej Górze. Władzom miasta udało się ostatnio przekonać PKP o konieczności remontu tego zaniedbanego obiektu, o czym informowaliśmy tutaj.

Przypominamy, że obiekt został wpisany do programu inwestycyjnego. Prace będą prowadzone w ramach II etapu programu modernizacji dworców, który spółka PKP będzie realizowała w latach 2023 -2027.

Zobacz inne

Leave a Comment